ملت ایران: آقای هیتسفیلد شما پیش از قرعه کشی هم امیدوار بودید که بایرن با تیمی به غیر از بارسلونا روبرو شود نگاه شما که در این مورد تغییری نداشته است؟
خیر من هنوز هم معتقدم این سخت ترین بازی برای بایرن خواهد بود بارسلونا تیم خوبی است که می تواند هر کاری انجام دهد آن ها در سطح بالایی بازی می کنند. آن ها مشکلات بیشتری نسبت به بایرن داشته اند اما هنوز هم می توانند عملکرد فوق العاده ای داشته باشند.
شما همچنین معتقد بودید که بارسلونا فاقد طراوت است منظور شما در این مورد چه بوده است؟
منظورم در مورد عدم طراوت آن ها این بود که در این فصل آن ها چندین بار در آستانه ی حذف از لیگ قهرمانان قرار گرفتند بارسلونایی ها کنترل بازی را در اختیار داشتند اما آسیب پذیر نیز بودند به عنوان مثال بازی مقابل آثمیلان، پاریسن ژرمن. دلیل آن هم افت بازیکنانی مانند ژاوی، اینیستا و بوسکتس است.
آیا این مشکل برای بایرن هم وجود دارد؟

بهیچ وجه من فکر می کنم یوپ هاینکس بیش از هر زمان دیگر ۱۱ بازیکن ثابت و طلایی در اختیار دارد و با اعمال به موقع سیستم چرخشی همه ی بازیکنان را در فرم خوب نگه داشته است. بایرن سرحال و تشنه ی کسب جام هایی است که سال های گذشته از دست داده.
اگر می توانستید زمانی مناسب را برای بازی با بارسلونا انتخاب کنید آیا این زمان اکنون بود؟

بلی زمان آن فرا رسیده که تغییر قدرت در فوتبال اروپا انجام شود.
آن ها معتقد هستند با پیروزی برابر بارسلونا عنوان قهرمانی را بدست می آورند؟

بلی پس از این پیروزی آن ها شماره یک اروپا خواهند بود و بارسلونا سبقت می گیرند حضور بایرن در فینال، شانس قهرمانی بیشتری به آن ها می دهد.
و اما لیونل مسی و حضور او در ترکیب بارسلونا؟
نکته ی بازی لیونل مسی خواهد بود. مسی به تنهایی می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد بارسلونایی ها را به موفقیت نزدیک تر کند. این را در بازی مقابل پاریسن ژرمن هم شاهد بودیم بارسلونا بدون مسی در خانه نیز مشکل دارد.
چگونه او متوقف می شود؟

اینکار باید تنها به صورت تاکتیکی و توسط سیستم انجام شود. شما باید سیستمی چرخشی را برای محدود کردن او به کار بگیرید که این کار به شرایط تیم بستگی دارد.
آیا استراتژی ای که هاینکس بدین منظور اتخاذ می کند شما را شگفت زده خواهد کرد؟
بلی استراتژی ها برای بازی هایی در این سطح بسیار مهم هستند هاینکس فوتبال اسپانیا را به خوبی می شناسد او با استفاده از دانش و تجربه ی خود با بازیکنان صحبت خواهد کرد تا توازن مثبتی در مقابل بارسا داشته باشند.
اما در مورد دیدار بوروسیا دورتموند و رئال مادرید نظر شما در مورد این بازی؟
دورتموندی ها فشار کمتری نسبت به رئال برای موفقیت دارند و همیشه در این بازی ها این تیم ها راحت تر بازی می کنند.
هاینس یواخیم واتسکه گفته بود در این بازی هر چیزی می تواند رخ دهد.

بلی دورتموند می تواند پیروز این دیدار باشد با توجه به تقابل دو تیم در مرحله گروهی اکنون توقع نیز از آن ها بیشتر شده است.