ملت ایران: گفتم فرشید، فوتبال است. پیش آمده و نباید ناراحت باشی. طالبی می گفت زور دارد که خطایی بگیرند که به هیچ وجه خطا نبوده.

محمدرضا خلعتبری، ملی پوش تیم فوتبال سپاهان اصفهان که یکی از نقاط قوت این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر در جام حذفی و لیگ برتر است، در مصاحبه با سایت گل گفت:
در روزی که نیاز به برد داشتید تا به قهرمانی نزدیک تر شوید مقابل استقلال به تساوی رسیدید. از بازی بگو…
به نظرم خیلی خوب بازی کردیم. نه تنها ما بلکه استقلال هم عالی کار کرد. یک بازیکن ما اخراج شد و ۱۰ نفره شدیم اما خدا را شکر در شرایط سخت شکست نخوردیم و با تساوی از زمین خارج شدیم.
اخراج فرشید طالبی درست بود؟
همانطور که برنامه نود نشان داد هر دو کارتی که فرشید طالبی گرفت اشتباه بود. طالبی اصلا با مهاجم استقلال برخورد نکرد. روی کارت اول فرهاد مجیدی، طالبی را شارژ کرد و کارت دوم هم به اشتباه از جیب مظفری زاده خارج شد.
قبول داری شاید اگر این اشتباه نبود می توانستید استقلال را ببرید؟
بالاخره پیش آمد و دیگر درست نیست درباره اش صحبت کرد. این بازی تمام شد و ما از حالا به بازی مقابل داماش فکر می کنیم.

وقتی طالبی اخراج شد در گوش او چه می گفتی؟
گفتم فرشید، فوتبال است. پیش آمده و نباید ناراحت باشی. طالبی می گفت زور دارد که خطایی بگیرند که به هیچ وجه خطا نبوده.
همه فکر کردند به طالبی می گویی گل می زنی تا اخراجش را تلافی کنی…
نه. به او گفتم دیگر خودت را ناراحت نکن و این اخراج را فراموش کن.
با امیرحسین صادقی هم خیلی برخورد داشتی، قضیه چه بود؟
قبل از برخورد با صادقی، من روی مجیدی خطا کردم. داور خطا نگرفت ولی امیرحسین صادقی آمد و گفت چرا بدون توپ بازیکن ما را می زنی. ادامه این بحثدر کورسی که با هم گذاشتیم انجام شد. او سر مرا گرفت و هل داد و من هم با پا او را زدم.
حالا و با این تساوی تکلیف قهرمانی چه می شود؟
استقلال یک بازی سخت با فولاد دارد و ما هم باید با داماش بازی کنیم، اگر قسمت شود قهرمان می شویم اما فعلا که نمی شود در این باره حرف زد.
از نظر تو سپاهان چند درصد شانس قهرمانی دارد؟
شانس قهرمانی بین سپاهان و استقلال ۵۰-۵۰ است. درست است که استقلال یک امتیاز بیشتر از ما دارد اما آنها دو بازی سخت پیش رو دارند. هر چند بازی های ما هم حساس است و نباید امتیاز از دست بدهیم.
گفته بودی قسمت شود گل می زنم اما نزدی. چه شد که نتوانستی دروازه استقلال را بازی کنی؟
قول ندادم که گل می زنم. گفتم روزی ام باشد دروازه استقلال را باز می کنم. موقعیت جور نشد که گل بزنم، هر چند ۱۰ نفره شدن ما هم در این قضیه نقش داشت