ملت ایران: وقتی سومین موقعیت گل استقلال را هم از دست داد با انگشتان دستش عدد ۳ را نشان می داد و مثل همیشه روی سرش می کوبید و خود را سرزنش می کرد

حنیف عمران زاده می توانست در بازی با سپاهان گل قهرمانی تیمش را همان دقایق آغازین بزند اما آنقدر دروازه را کج دید تا بهترین موقعیت های استقلال یکی پس از دیگری از کف برود. شاید اگر استقلال به سپاهان می باخت امروز می توانستیم از حنیف به عنوان عامل اصلی این شکست بزرگ یاد کنیم اما شانس در واپسین دقایق با استقلالی ها یار بود تا عمران زاده از تیغ انتقاد های شدید مصون بماند.
مصاحبه بازیکن خبرساز استقلال را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

آخر یک بازیکن این همه موقعیت گل از دست می دهد؟!
نمی دانم چه بگویم. فقط می توانم بگویم خدا هم به من رحم کرد و هم استقلال و این هوادارانی که آمده بودند قهرمانی استقلال را جشن بگیرند.
چرا آن همه فرصت گل از دست دادی؟
چه می دانم؟! قبلا وقتی توپ را فوت می کردم گل می شد اما الان انگار طلسم شده ام.
خود یا دروازه حریف؟
فکر کنم هم خودم و هم دروازه حریف. دیدید که چند موقعیت گل از دست دادم.
آن یکی که از همه عجیب تر بود. دروازه خالی را هم نتوانستی باز کنی.
هرچه قدر سرزنشم کنید حق دارید ولی در آن صحنه اصلا فکر نمی کردم توپ به من برسد. حواسم جای دیگری بود که یکدفعه دیدم توپ زیر پایم است اما من همه این اتفاقات را تقدیر الهی می دانم.
یعنی خدا می خواست آن همه موقعیت را از دست بدهید و سرانجام توسط مدافع سپاهان به گل برسید؟
بله، اگر جور دیگری می خواست حتما نیمه اول ۳ - صفر از زمین بیرون می آمدیم. این فقط من نبودم که موقعیت از دست دادم. بروید بازی را نگاه کنید ببینید استقلال چند موقعیت گل از دست داد. من، بیک زاده، ایمان، فرهاد، عباس و… هرکسی رسید یک موقعیتی داشت اما گل نشد.
نمی دانیم به استقلال لقب خوش شانس بدهیم یا بد شانس؟!
من هم تو همین ماندم اما انصافا از لحاظ فوتبالی سپاهانی ها را کشته بودیم. ۷ موقعیت گل داشتیم و ۶۵ درصد از زمان بازی در اختیارمان بود. اینها همگی سند برتری استقلال است اما از طرفی شانس هم آوردیم که نباختیم. گفتم که خدا خیلی به ما رحم کرد وگرنه الان قهرمانی را دستی دستی از دست داده بودیم.
اما چرا وقتی آنها ۱۰ نفره شدند به استقلال گل زدند؟
دلیل فنی دارد. ما جلو کشیده بودیم و از طرفی سپاهان هم در خط حمله تیم سریعی است و خوب در حمله جمع می شوند. روی آن موقعیت جا ماندیم و قدری تعلل کردیم.
فکر می کنی استقلال با این روند قهرمان بشود؟
وقتی آن توپ در آخرین دقایق گل شد من یک حس خاصی داشتم. اینکه انگار قرار است اتفاقاتی رخ دهد. نمی دانم ته دلم می گوید خدا هواداران ما را خیلی دوست داشت که نباختیم. حالا همه چیز در دست خودمان است و اگر فولاد را در اهواز ببریم قطعا قهرمان می شویم.
اما اگر مثل این بازی فرصت ها را از دست بدهید که کارتان تمام است.
بعید می دانم این اتفاقات رخ دهد. ما می رویم و فولاد را می بریم تا دیگر این قدر زجر نکشیم. باید کار را در اهواز تمام کنیم. من دلم روشن است. آنجا کار را تمام می کنیم.