به گزارش ملت ایران به نقل ازگل - با انتخاب تهران به عنوان میزبان فینال جام حذفی، امید پرسپولیسی ها برای قهرمانی در این جام بیشتر شد. سیدجلال حسینی مدافع ملی پوش سرخپوشان معتقد است آن ها به هیچ عنوان اجازه ندارند این فرصت طلایی را برای فتح جام از دست بدهند.

این تعطیلی انگار برای پرسپولیس خیلی به موقع بود؛ این طور نیست؟

بله، دقیقا. خیلی خسته بودیم. در این مدت فشار زیادی روی بازیکنان بود. دو بازی خیلی سنگین داشتیم که البته بازی با داماش مهم تر بود. هم بازی شرایط خاصی داشت و هم این که ۱۲۰ دقیقه بازی روی چمن مصنوعی خیلی تحت فشارمان گذاشت.

البته به نظر می رسد که بازی های لیگ را خیلی هم جدی نمی گیرید!

این طوری هم نیست که آن ها را دست کم بگیریم. ما همه تلاش مان را می کنیم ولی آن طور که باید و شاید نتیجه نگرفته ایم. همین الان هم می توانستیم بالای جدول باشیم و برای قهرمانی بجنگیم اما خوش شانس نبودیم. الان هم بازی به بازی پیش می رویم.

اما خب بازی با ملوان را هم بی خیال شده اید و همه تمرکزتان روی فینال حذفی است.

داریم خودمان را برای آن بازی آماده می کنیم چون حریف مان هم شخصیت قهرمانی دارد، هم پرمهره است و هم یک تیم سازمان یافته. ما مجبوریم این بازی را ببریم.

پس به خاطر همین ویژگی ها است که خیلی ها پیش بینی کرده اند با وجود ضعیف شدن سپاهان، پرسپولیس توانایی بردنش را ندارد!

این که بگویند پرسپولیس از پس سپاهان برنمی آید حرف درستی نیست و من این را هم قبول ندارم که سپاهان شرایط خوبی ندارد. این بازی فینال است و تیم ها هر چقدر هم شرایط شان بد باشد، این بازی برای شان فرق می کند.

چقدر امیدواری که این بازی را ببرید؟

همه چیز دست به دست هم داده تا دو تیم بزرگ و باشخصیت در فینال به هم برسند و هر دو تیم روز سختی خواهند داشت. این که چه کسی بازی را می برد هم برمی گردد به مدیریت تیم ها در زمین و تمرکز بازیکنان.

پرسپولیس تا الان بازی های بزرگ زیادی را از دست داده، نگران نیستید که به خاطر استرس و ترس دوباره از باخت تنها فرصت باقیمانده را هم از دست بدهید؟

در جام حذفی همین جوری هم فشار زیاد است، چه برسد به الان که باید در فینال بازی کنیم. تا الان خدا خیلی کمک مان کرده و حالا هم نمی خواهیم خدای نکرده آخرین شانس را از خودمان بگیریم. ما روزهای سختی را گذراندیم و در جام حذفی سخت ترین بازی ها را داشتیم. در همه بازی ها میهمان بودیم اما با حمایت هواداران و همت بچه ها به فینال رسیدیم و نمی خواهیم این فرصت را از دست بدهیم.

البته به شرطی که مثل این یکی دو بازی آخر نباشید!

حساب این دوتا بازی آخر را جدا کنید. بازی با داماش را که گفتم شرایطش فرق می کرد. ذوب آهن هم برای نیفتادن می جنگید. همه چیز برای آن ها از دست رفته بود و این کار ما را سخت تر می کرد. با این حال کم کاری نکردیم و جوری جنگیدیم که حرف و حدیثی درست نشود.

خودت به این چند بازی آخر پرسپولیس چه نمره ای می دهی؟

این که خوب بازی می کنیم یا نه را نمی دانم اما از اول نیم فصل تا الان نتایج خوبی گرفته ایم. حداقل این که بخشی از ناکامی های نیم فصل اول را جبران کردیم.

الان که به آخر فصل رسیده ایم فکر می کنی مشکل پرسپولیس در نیم فصل اول چه بود که نتوانست نتیجه بگیرد؟

باور می کنید اگر بگویم خودمان هم نمی دانیم! ما بازیکنان بزرگی در تیم مان داریم ولی فکر می کنم ژوزه نتوانست از داشته هایش درست استفاده کند. برای همین امتیازهای زیادی را از دست دادیم و خیلی به مشکل خوردیم. یحیی که آمد تازه پرسپولیس جان گرفت و به خودمان آمدیم.

جالب این که خود تو یکی از بازیکنانی بودی که کمترین انتقاد را شنیدی.

این از لطف هواداران، پیشکسوتان و کارشناسان بود. من به عنوان بازیکن وظیفه ام را انجام دادم. همیشه به خودم یادآوری می کردم که در تیم بزرگی به نام پرسپولیس بازی می کنم و باید با تمام وجود بازی کنم نه فقط من، همه بچه های تیم همین تفکر را دارند و به خاطر پرسپولیس صادقانه می جنگند. ما فقط در مقطعی دچار حاشیه های ناخواسته شدیم که نتیجه نمی گرفتیم.

خب این حاشیه ها و ناکامی ها باعثنمی شد از آمدن به پرسپولیس پشیمان شوی؟

هیچ وقت. حتی یک بار هم از خودم نپرسیدم چرا به پرسپولیس آمدم یا حس کنم اشتباه کرده ام ولی خیلی ناراحت بودم که چرا این طور شده. ما از همان اول فصل هم می توانستیم مدعی باشیم و جایگاه مان این نبود. ما پرسپولیسیم و باید خیلی بهتر از اینها باشیم.

یک بحثدیگر هم در مورد تو زیاد شنیدیم و آن این که با سپاهان توافق کرده ای که آخر فصل برگردی اصفهان.

اصلا این حرف ها نیست و من نمی دانم این شایعه ها از کجا نشأت گرفته. باور کنید دروغ است. ضمن این که ما در فینال باید با سپاهان بازی کنیم و این حرف ها هم برای من ناراحت کننده است و هم برای هواداران. دوست ندارم به هر شایعه دروغی جواب بدهم و تمرکز خودم را به هم بریزم.