ملت ایران: مهدی رجب‌زاده که حتی با گل‌زنی برابر پرسپولیس و نجات ذوب‌آهن از یک شکست دیگر، نتوانست این تیم را از منطقه‌ی بحران نجات دهد و حتی تنها مدعی رسیدن به پلی‌آف کند. او امروز در مصاحبه ای با سایت گل مفصل صحبت کرده است:

بازی چطور بود؟

باید می بردیم. ما ۵.۶ موقعیت خوب داشتیم اما استفاده نکردیم. ما خیلی خوب بازی می کنیم اما در زدن ضربات آخر بی دقت هستیم و این موضوع روی اعصاب ماست. در نیمه دوم آنها ۲بار هم از نیمه ما رد نشدند. ما خوب بازی می کنیم اما گل نمی زنیم و این مسئله برای ما یک معضل شده است. این بازی نباید مساوی می شد و نتیجه عادلانه نبود.

گلی که زدی؟

خداراشکر توانستم زحمت بچه ها را به ثمر برسانم. پاس تو در عالی اسماعیل فرهادی بود که به من رسید و من زودتر از بنگر به توپ رسیدم و به آن ضربه زدم که به سه کنج رفت و گل زیبایی هم شد. البته گلر آنها هم از دروازه بیرون آمد که توپ را بگیرد اما من از هر دوی آنها زودتر به آن رسیدم. البته کاش این گل باعثپیروزی می شد.

این چندمین گلت به پرسپولیس بود؟

این نهمین گلی بود که به پرسپولیس زده ام و فکر کنم از این حیثرکورد دار باشم..

چندمین گلت برای ذوب آهن بود؟

خب رکورد گلزنی در ذوب آهن دست من است و این شصتمین گلی بود که برای ذوب آهن زده بودم و بعد از من رضا صاحبی صاحب این رکورد است.

وقتی تعویض شدی فکر می کردی گلزنی کنی؟

به دلم افتاده بود در این بازی گلزنی می کنم و خیلی جالب بود برایم که این اتفاق افتاد. روی نیمکت که نشسته بودم به بوکه گفتم امروز نیمه دوم می روم داخل بازی و گل می زنم به او هم گفتم که می خواهم شصتمین گل خودم را بزنم این اتفاق هم افتاد اما دوست داشتم با پیروزی همراه باشد.

اول فصل که به ذوب آمدی فکر می کردی این شرایط پیش بیاید؟

انتخابم بد نبود. من یاد گرفته ام در شرایط بد هم شاکی نباشم و خدارا شکر کنم. شاید انتخاب های بهتری می توانستم انجام دهم. اما اول فصل آقای کربکندی با من تماس گرفت و گفت که کار سختی داریم. من هم به این نیت آمدم که به تیم کمک کنم. حالا شرایط اینطوری شد. اما خدارا شکر این قسمت بوده و من راضی هستم از انتخابی که کرده ام.

شرایط در اصفهان؟

من همیشه در اصفهان راحت بوده ام. آن سالی هم که به فجر رفتم به خاطر برخوردهایی بود که با من شد و خواهرم هم بیماری داشت و باید در کنار آنها می بودم.

تو در این فوتبال به حقت رسیده ای؟ نمی دانم چه بگویم.. اما من همیشه می خواستم از راه درست به حقم برسم اما یک اشتباه بزرگ داشتم که شاید اگر آن را مرتکب نمی شدم الان خیلی از مهدی رجب زاده بالاتر بودم.

چه اشتباهی.. توضیح بیشتری بده؟

سال ۷۹ که در فجر بودم یک ایجنت رسمی فیفا(شهرداد ناظمی) که در آن زمان فقط او بود که کار می کرد به سراغم آمد و گفت بیا با هم کار کنیم و قرار داد ببندیم در آن زمان من جوان بودم و مشورتی که انجام دادم مرا ترساندند و با او کار نکردم.. من از او شناخت نداشتم شاید اگر با او کار می کردم الان در اروپا بازی می کردم. البته بعداً در سال ۸۵ با او قرار داد بستم و بعد از آقای گلی ام به امارات رفتم.. اما ۲۹ ساله بودم و دیر شده بود. البته باز هم خداراشکر که در این فوتبال به خیلی چیزها رسیده امو از طریق فوتبالی و سالم هم به اهدافم رسیده ام.

فکر می کنی به تمام حقت در فوتبال رسیده ای؟ منظورم تیم ملی و شاید تیمهای سرخابی است؟

نه… من در تیم ملی به حقم نرسیده ام و خیلی می توانستم فراتر از این چیزی که هستم باشم. اما باید بگویم من هر سال از ۱۴تیم لیگ برتری پیشنهاد داشتم و ۸ سال پشت سر هم از هر دو تیم استقلال و پرسپولیس پیشنهاد رسمی و غیر رسمی داشتم. اما به خاطر اعتقاداتم و مسائلی که در این باشگا ها وجود دارد به آن تیم ها نرفتم. و نتوانستم خودم را قانع کنم من همیشه خلاف جریان شنا کرده ام. شاید اگر به استقلال یا پرسپولیس می رفتم در آن تیمها بازیکن تاریخی میشدم.

در لیگ باقی می مانید؟

باید توجه کرد که رقیبان ما بازی های خیلی سختی دارند و این به ما کمک می کند چرا که نا بازی های راحت تری داریم. نا امید نیستیم و با دقت بیشتر می توانیم با کسب نتایج خوب در این چند بازی در لیگ بمانیم چون واقعاً حیف است این تیم بخواهد در جایی به غیر از لیگ برتر کار کند.