کارلوس کی روش پس از بازگشت تیم ملی به ایران در جمع خبرنگاران در خصوص اردوی اتریش گفت: اردوی بسیار خوبی داشتیم و در ۳ دیدار تدارکاتی که داشتیم این فرصت را به همه بازیکنان دادیم تا توانایی های خود را به منظور حضور در لیست نهایی نشان داده و حتی برای این موضوع بجنگند، البته به دنبال اهداف تاکتیکی هم بودیم و در مجموع اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم.

به گزارش فارس، وی افزود: تمام بازیکنان حاضر در اردو نگرش خوبی نسبت به برگزاری چنین اردویی داشتند و تعهد بالای خود را نسبت به تیم ملی نشان دادند و همه هواداران باید به این ۲۸ بازیکن افتخار کنند و من از همه آنها رضایت دارم.

کی روش در خصوص اینکه آیا در مورد بازیکنان خط خورده تصمیمی گرفته است یا خیر، گفت: امروز تمام روز را به این موضوع اختصاص خواهم داد تا یک بررسی عمیق و برداشت مجدد و آنالیزی دقیق از تک تک بازیکنان و عملکرد آنها داشته باشم، چون باید برای انتخاب بازیکنان نهایی یک تعادل خوبی در تمام نقاط زمین داشته باشیم. باید این تعادل حفظ شود و من امروز به صورت دقیق به این موضوع فکر خواهم کرد.

وی در خصوص پیش بینی اش از دیدار با نیجریه در جام جهانی گفت: قبل از آغاز جام جهانی در دیدار تدارکاتی دیگری به مصاف ترینیداد و توباگو خواهیم رفت و پس از آن هم به مصاف نیجریه در جام جهانی خواهیم رفت که این دیدار برای تیم ملی حکم کل جام جهانی را خواهد داشت. نیجریه چند شب پیش در غیاب هفت هشت بازیکن اصلی خود مقابل اسکاتلند به میدان رفت و بدون شک یکی از بهترین و قدرتمندترین تیم های جهان، نیجریه است، البته ما با انگیزه تیمی بالا و با تجربه بازی کردن در کنار هم، امیدواریم بتوانیم مقابل این تیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه براساس اخبار منتشر شده رسانه های آفریقایی قرار است امروز با تیم ملی آفریقای جنوبی قرارداد سرمربیگری امضا کند، گفت: در این خصوص اطلاعی نداشتم و یک مقدار هم سورپرایز شدم و اینکه می خواهم امروز تصمیمی بگیرم، صحت ندارد.

وی در مورد اینکه آیا در خصوص تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران مذاکره ای کرده است یا خیر تصریح کرد: طی ۱۰ ماه گذشته در این خصوص صبحت های زیادی کرده ام و فکر نمی کنم صحبت دوباره در این خصوص مناسب باشد. در ۱۰ ماه گذشته صحبتی با من انجام نشد به جز یک جلسه که بهتر است در خصوص جزئیات آن جلسه که بین من و رئیس فدراسیون برگزار شد، صحبتی نکنم. واقعیت مطلب این است که باید برای جام جهانی تمرکز داشته باشیم و الان زمان آن نیست که بخواهیم بازی های تظاهرگونه را ادامه دهیم. فقط ۱۵ روز تا جام جهانی باقی مانده و الان پس از ۱۰ ماه زمان مناسبی برای چنین صحبت ها و شایعات نیست.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: طی ۱۰ ماه گذشته واضح بود که من در بین برنامه های آینده فدراسیون فوتبال ایران قرار ندارم. الان فکر نمی کنم فرصت مناسبی برای صحبت در این مورد باشد چون زمان از دست رفته است.

وی در خصوص اینکه آیا تمایل دارد در فوتبال ایران بماند، گفت: در ۱۰ ماه گذشته در خصوص علایق قلبی و میل باطنی ام برای ماندن صحبت کرده ام. البته الان باید این بازی ها را قطع کرد و دیگر نباید به آنها ادامه داد و فقط باید روی تیم ملی و دیدار با نیجریه در جام جهانی تمرکز کرد.

کی روش در مورد شرایط بازیکنان مصدوم تیم ملی ادامه داد: بیک زاده تحت یک سری بررسی های سطح بالا در برزیل است. البته دو سه مصدوم سطحی دیگر در تیم بودند که به خاطر مسائل پیشگیرانه به آنها بازی ندادم. به غیر از هاشم بیک زاده دغدغه خاصی در مورد بازیکنان مصدوم نداریم.