مهدی تارتار مصاحبه مفصلی درمورد شرایط تیمش کرده که در اینجا می خوانید:

ظاهرا در حال تدارک تیمی مناسب برای فصل بعد هستید؟

بله ما با توجه به بازی های سال گذشته مثل همه تیم ها نقاط ضعفی داشتیم و در برخی از پست ها تیم ما نیازمند تامین نیرو است. لذا در حال حاضر با صبر و حوصله و ظرافت خاصی در حال یارگیری و انتخاب بازیکنان مناسب در پست هایی که نیازمندیم هستیم و سعی می کنیم بهترین انتخاب ها را داشته باشیم.

تاکنون با چه بازیکنانی به توافق رسیده اید؟

تاکنون مهدی نظری از استقلال و پیمان رنجبری را که سهمیه زیر ۲۳ ساله می باشد از نفت و گاز گچساران جذب کردیم و همینطور با بازیکنان آزاد تیم خودمان هم به توافق رسیدیم همانطور که گفتم به دنبال آن هستیم بازیکنان با کیفیتی که برای تیم مان مناسب هستند را با دقت جذب کنیم.

تیم شما اولین تیمی بود که سرمربی خود را شناخت چرا تنها دو بازیکن را جذب کرده اید؟

تمامی بازیکنانی که در لیست ما حضور دارند بازیکنانی هستند که تیم های زیادی به دنبال جذب آنها هستند. لذا برخی از آنها منتظر ماندن تا ببیند با تیم های بزرگتر مثل پرسپولیس، سپاهان و استقلال به توافق می رسند یا خیر و بعد از آن پاسخگوی ما خواهند بود. به همین دلیل اندکی کار ما گره خورده و باید منتظر نتیجه مذاکره این بازیکنان با تیم های مطرح کشور باشیم. در ضمن به دلیل اینکه سهمیه بازیکنان بالای ۲۳ سال کاهش یافته باید در یارگیری دقت بیشتری به خرج دهیم.

به نظر شما افزایش بازیکنان بالای ۲۳ سال اتفاق خوبی است یا خیر؟

این مسئله در آینده به نفع فوتبال ما خواهد بود و باعثمی شود که بازیکنان جوان و با آتیه راحت تر وارد مسیر فوتبال شوند و به فوتبال ملی ما کمک بسیاری خواهد کرد اما ممکن است کیفیت لیگ ما از نظر فنی در یکی، دو سال اول پایین بیاید زیرا این بازیکنان جوان هستند و زمان لازم دارند تا خود را در لیگ برتر اثبات کنند.

گسترش فولاد را در سال آینده چطور می بینی؟

من فکر می کنم تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم و با مدیریت قوی باشگاه و بازیکنان خوبی که داریم و جذب مهره های لازم بتوانیم سال آینده بازی های تماشاگرپسند همراه با نتیجه را انجام دهیم.

بازی های تیم ملی در برابر بلاروس و مونته نگرو را چطور دیدید؟

با توجه به فشار بدنسازی که در اردوهای اخیر تیم ملی وجود داشته این مسئله طبیعی است که بدن بازیکنان سنگین بوده و نتوانند کیفیت اصلی خود را نشان دهند و در این دو بازی بازیکنان چندان شاداب نبودند اما فکر می کنم هر چه به جام جهانی نزدیک تر شویم و فشار تمرینات کاهش یابد کیفیت بازیکنان تیم ملی افزایش خواهد یافت.

تیم ملی را در جام جهانی چطور می بینید؟

در جام جهانی همه گروه ها تقریبا شرایط مشابهی دارند اما شاید بتوان گروه ما را به دلیل حضور آرژانتین و نیجریه گروه سختی قلمداد کرد. با همه این اوصاف من امیدوارم تیم ملی بازی هایی زیبا و آبرومندانه را به نمایش بگذارد.

آیا با تغییر نسل تیم ملی بعد از جام جهانی موافق هستید؟

به طور حتم تیم ملی ما نیازمند به تغییرات دارد و در حال حاضر میانگین سنی تیم ما بالا رفته است. اصولا بازیکنان باتجربه نتیجه گراتر بازی می کنند و جام جهانی هم محلی است که باید در آن به دنبال نتیجه باشیم و تجربه نقش بسیار مهمی دارد لذا از این نظر به آقای کی روش هیچ ایرادی نیست اما فکر می کنم بعد از جام جهانی به مرور باید تیم ملی را جوان تر کرد.