سسک فابرگاس، هافبک تیم ملی فوتبال اسپانیا که نامش در بین ۳۰ بازیکن دعوت شده از سوی ویسنته دل بوسکه به ترکیب لاروخا دیده می شود، گفت: در سال ۲۰۰۸ کسی به ما اعتقاد نداشت و از همان دوره بود که برای خود اسم و رسمی پیدا کردیم و تبدیل به تیمی مدعی شدیم که هر عنوانی را به دست آورد.

اسپانیا، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۰۸ در فینال جام کنفدراسیون های ۲۰۱۳ با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب برزیل میزبان شد و از رسیدن به قهرمانی بازماند.

وی با تأکید بر اینکه اسپانیا همچنان تیمی مدعی است، تصریح کرد: ما از برزیل ترسی نداریم. سلسائو تیمی قدرتمند است ولی اگر در دور حذفی با یکدیگر روبرو شویم بازی و رقابتی کاملاً جدید و متفاوت خواهد بود.

هافبک بارسلونا قهرمانی در جام جهانی را برای ماتادورها حیاتی خواند و افزود: ما در جام جهانی قبلی در نخستین بازی گروهی مان مغلوب سوئیس شدیم و این موضوع نه تنها من بلکه همه ما را نگران کرد، چون می خواستیم قهرمان تورنمنت شویم.

وی افزود: لحظلات دشواری بود و به خاطر دارم که همه ما خیلی عصبی شده بودیم. همه فکر می کردیم که بازی با سوئیس آسان ترین بازی گروهی مان است و این درسی برای ما شد. باید پیش از شروع جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم این بازی را برای خودمان یادآوری کنیم.

شاگردان ویسنته دل بوسکه در گروه B جام جهانی با تیم های هلند، شیلی و استرالیا همگروه هستند.