ژاوی هرناندس، هافبک تیم فوتبال بارسلونا که تیمش در فصل ۱۴-۲۰۱۳ موفق به کسب عنوانی نشد، در گفت و گو با روزنامه «تایمز آف ایندیا» گفت: نگاه کنید ما در لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا اسپانیا به یک تیم باختیم و آن تیم اتلتیکومادرید بود، تیمی که هم قهرمان لالیگا شد و هم به نایب قهرمانی اروپا رسید. اگر به هفت فصل اخیر نگاه کنید می بینید که ما یا قهرمان شده ایم یا تیمی به این عنوان رسیده که موفق شده بارسلونا را شکست دهد. این نشان می دهد که باید بهترین باشید تا بتوانید بارسا را شکست دهید.

وی افزود: ما در فصل اخیر تا آخرین بازی در کورس قهرمانی بودیم و اگر موفق می شدیم اتلتیکومادرید را شکست دهیم به عنوان قهرمانی می رسیدیم ولی اینگونه نشد و همین ناامیدمان کرد. در فصل اخیر بارها فکر کردیم دیگر امیدی به قهرمانی نیست ولی شانس هایی به ما روی آورد، هرچند در نهایت از آنها به خوبی استفاده نکردیم. با این وجود باید بگویم که دوره بارسلونا به پایان نرسیده است و از لحاظ تیمی هنوز هم یکی از بهترین تیم های جهان هستیم.

آخرین باری که کاتالان ها فصل را بدون کسب جام به پایان بردند برمی گردد به فصل ۰۸-۲۰۰۷ که در هیچکدام از رقابت های داخلی و خارجی به توفیقی نرسیدند.