تیم ملی فوتبال ایران در حالی روز جمعه مقابل آنگولا به میدان می رود که تلاش دارد در این دیدار که برای آماده سازی تیم جهت حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل انجام می گیرد در امر گلزنی موفق عمل کند.

به گزارش فارس، تیم تحت هدایت کارلوس کی روش تاکنون دو دیدار خود مقابل بلاروس و مونته نگرو را با تساوی بدون گل به پایان رسانده است. این دو دیدار تنها بازی هایی هستند که ایران از زمان طی چند ماه گذشته انجام داده است.

مربی پرتغالی این تیم در رویارویی با مونته نگرو ۶ بازیکن خود را تعویض کرد و برای نخستین بار به سردار آزمون بازی داد. آزمون ۱۹ ساله که به تازگی مورد توجه برخی از باشگاه های بزرگ اروپایی قرار گرفته و اکنون هم در روبین کازان روسیه به میدان می رود، ۳۰ دقیقه در ترکیب ایران بازی کرد.

بازیکنانی که ۹۰ دقیقه در ترکیب ایران حضور داشتند رحمان احمدی، پژمان منتظری، کاپیتان جواد نکونام، آندرانیک تیموریان و مسعود شجاعی بودند.

اردوی آماده سازی ایران در آفریقای جنوبی بسیار بد برگزار شد زیرا هیچ بازیکنی از باشگاه های استقلال و سپاهان به خاطر مشکلاتی که با فدراسیون فوتبال داشتند در آن حضور پیدا نکردند. کی روش هم بارها اعلام کرده ایران هیچ شانسی برای راهیابی به مرحله دوم رقابت های جام جهانی برزیل ندارد.

پس از آن بود که دیدار تدارکاتی ایران با موزامبیک نیز لغو شد تا ایران در دو دیدار بعدی خود نیز بدون گل به کار خود پایان دهد.

کی روش تنها دو دیدار فرصت دارد تا بتواند تیم ملی ایران را به روزهای گلزنی خود بازگرداند تا بتواند با آمادگی بهتری با نیجریه در نخستین دیدار جام جهانی پیکار کند.

آنگولا که حریف تدارکاتی بعدی ایران در راه جام جهانی است، روز چهارشنبه با پیروزی دو بر صفر مقابل مراکش روحیه خوبی دارد. این تیم در پنج دیدار اخیر خود شکست نخورده و آخرین باخت آنها به ۱۰ ماه پیش بازمی گردد.

تیم های ملی ایران و آنگولا دو بار با هم دیدار کرده اند که یکی از آنها به رقابت های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بازمی گردد. حاصل کار آنها در آلمان تساوی یک بر یک بود اما در دیدار دوستانه سال ۲۰۱۱، جواد نکونام در دقیقه ۹۰ گل پیروزی بخش ایران را به ثمر رساند.