تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم های بوسنی و هرزگوین، نیجریه و آرژانتین در گروه F همگروه است.

به گزارش فارس، بوسنی برای نخستین بار به جام جهانی راه یافته و به دنبال این است که بتواند حضوری درخشان در این تورنمنت داشته باشد. با توجه به حضور بازیکنان با استعداد در ترکیب این تیم که در باشگاه های بزرگ اروپایی توپ می زنند، بسیاری بر این باورند که این تیم در جام جهانی پیش رو خواهد درخشید. در زیر به پنج بازیکن این تیم که احتمال درخشش بالایی در جام دارند معرفی می شوند.

*ادین ژکو

با اینکه چندان ثابتی در ترکیب منچسترسیتی انگلیس به شمار نمی رود اما در ۱۰ گل از ۳۰ گل بوسنی در مسابقه های مقدماتی راهیابی به جام جهانی را به ثمر رسانده است. ژکو که لقب «الماس» را یدک می کشد موفق شده در ۴۹ دیدار ملی برای بوسنی ۲۶ بار گلزنی کند و به عنوان مهره کلیدی این تیم در جام جهانی خواهد بود.

*میرالم پیانیچ

هافبک تهاجمی باشگاه رم ایتالیا در خط میانی بوسنی هم می درخشد. این بازیکن دوران فوتبال ملی خود را با پیراهن لوکزامبورگ آغاز کرد زیرا خانواده وی به خاطر جنگ بالکان در سال ۱۹۹۱ به این کشور مهاجرت کرده بودند. او مجبور شد دو سال منتظر بماند تا بتواند برای تیم ملی بوسنی به میدان برود اما سرانجام در سال ۲۰۰۸ پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد. او هشت گل در ۴۶ بازی ملی زده است.

*وداد ایبیشویچ

تک گل پیروزی بخش این بازیکن مقابل لیتوانی بود که صعود بوسنی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را قطعی کرد. مهاجم اشتوتگارت آلمان همچنین پیشینه حضور در لیگ های فرانسه و سوییس را در کارنامه دارد. در سال ۲۰۰۸ او به عنوان یک الگوی ملی معرفی و جایزه بهترین بازیکن سال را نیز از آن خود کرد. او ۲۰ گل در ۵۱ دیدار ملی وارد دروازه حریفان کرده است.

*آسمیر بگوویچ

دروازه بان استوک سیتی انگلیس یکی از بهترین ها در دسته برتر این کشور است. بگوویچ که وقتی چهار ساله بود بوسنی را ترک کرد، در ۱۰ دیدار مقدماتی جام جهانی فقط ۶ گل خورد. او می توانست برای تیم ملی فوتبال کانادا هم به میدان برود زیرا دوران فوتبال حرفه ای خود را از جوانان این تیم در سال ۲۰۰۴ آغاز کرده بود.

*ژزدان میسیموویچ

او ۸۰ بازی ملی در کارنامه اش ثبت شده و ۲۶ بار هم با پیراهن بوسنی گلزنی کرده است. برای ولفسبورگ آلمان به میدان می رود و با این تیم در سال ۲۰۰۹ موفق به فتح بوندسلیگا شده است. در همان فصل او ۲۰ پاس گل به هم تیمی هایش داده بود. میسیموویچ در حال حاضر برای گوییژو رن در چین بازی می کند.