استیون بیت آشور در سن خوزه آمریکا متولد شده و پاسپورت این کشور را نیز دارد. مسئولان کشور ایران به آمریکا «شیطان بزرگ» می گویند اما فوتبال همه کشورها را در کنار هم قرار می دهد. از این رو بیت آشور برای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی به میدان می رود.

به گزارش فارس، بیت آشور از والدینی ایرانی متولد شده است. به همین خاطر می توانست پاسپورت ایرانی هم داشته باشد. یورگن کلینزمان، سرمربی تیم ملی آمریکا دو بار او را به اردوی تیم ملی این کشور دعوت کرد اما پس از آنکه مشخص شد او در ترکیب این تیم برای جام جهانی جایی نخواهد داشت، در نهایت بیت آشور ۲۷ ساله تصمیم گرفت برای ایران به میدان برود.

کی روش که شناخت خوبی از فوتبال آمریکا داشت با همکاری دن گاسپار، دستیار آمریکایی خود رایزنی هایی برای حضور بیت آشور در ایران انجام داد تا در نهایت اکتبر سال گذشته این بازیکن برای نخستین بار مقابل تایلند در ترکیب ایران به میدان رفت.

بیت آشور در این زمینه گفت: من هم می خواستم در جام جهانی بازی کنم. وقتی متوجه شدم کی روش از من می خواهد به ایران بروم پاسخم مثبت بود. کلینزمان هم این موضوع را درک کرد. به هیچ وجه ایرانی بودنم برای پاسپورت آمریکایی ام هیچ مشکلی ایجاد نمی کند زیرا این فقط به فوتبال مربوط می شود و ربطی به سیاست ندارد.

بیت آشور در ادامه عنوان کرد: ورزش محبوب همه است. فوتبال چیزی است که آنها را با هم متحد می کند. البته یک چیز دیگر هم باید بگویم، در ایران خیلی از مردم هستند که مردم آمریکا را دوست دارند.