مالاگا در فصل قبل رقابت های لیگا با هدایت برند شوستر آلمانی نمایش ضعیفی داشت و در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

سران قطری این باشگاه اسپانیایی از عملکرد شوستر آلمانی رضایت نداشتند و با صدور بیانیه ای او را از کار برکنار کنند تا نشان دهند آنها حتی در فوتبال اروپا هم طاقت نتایج بد را ندارند.

سایت رسمی باشگاه مالاگا نوشت: به شوستر خبر دادیم که دیگر با او کار نمی کنیم. باشگاه مالاگا دوست دارد از این مربی آلمانی بخاطر زحماتی که در این یک سال کشید تشکر کند. ما دیگر نمی توانیم با او کار کنیم و به زودی سرمربی جدید تیم انتخاب خواهد شد.

شوستر پیش از این هم در آخرین بازی تیمش در رقابت های لیگا اعلام کرد که دیگر کار او با مالاگا به پایان رسیده است چرا که سران این باشگاه تمایلی برای ادامه همکاری با او ندارند.

شوستر جانشین مانوئل پیگرینی شیلیایی در مالاگا شد. پیگرینی تجربه خوبی در مالاگا داشت و دو فصل قبل موفق شد این تیم را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند اما شوستر آلمانی بعد از آنکه هدایت مالاگا را در فصل بعد برعهده گرفت بسیار ضعیف ظاهر شد و با وجود بازیکنان خوبی که در اختیار داشت نتوانست نتایج خوبی به دست آورد.

شوستر بیشتر دوران بازیگری خود را در فوتبال اسپانیا پشت سرگذاشت و برای تیم های بارسلونا، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید بازی کرد. او برای یک فصل هم هدایت رئال را برعهده گرفت اما نتواستن انتظارات فلورنیتیو پرس و هواداران کهکشانیها را برآورده کند و از کار برکنار شد.