به گزارش ورزش سه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال چهارشنبه شب در سالن پالاتریسته که محل برگزاری دیدار دو تیم ایران و ایتالیا در لیگ جهانی است، تمرین کرد. در ابتدای تمرین اسلوبودان کواچ چند دقیقه با بازیکنان صحبت کرد و برنامه های تمرین را برای آنها توضیح داد. کواچ در صحبت های خود به نقاط قوت و ضعف بازیکنان ایتالیا اشاره کرد و راه های مقابله با این تیم را به آنها توضیح داد.

بازیکنان نیز پس از گرم کردن به دو گروه تقسیم شدند و برنامه های تاکتیکی مورد نظر کادر فنی را مرور کردند. بیشترین تاکید کواچ بر دفاع روی تور بود و برای بازیکنان شرایط اسپک زدن تک تک بازیکنان ایتالیا را توضیح می داد تا بدانند هر کدام چگونه به توپ ضربه می زنند و چه نقاط ضعفی دارند تا برای دفاع کردن مقابل هر یک از آنها آمادگی داشته باشند.

در اواسط تمرین فرهاد قائمی دچار آسیب دیدگی از ناحیه کمر شد اما سیامک افروزی پزشک تیم ملی وی را با طب سوزنی مداوا کرد تا خیلی زود به جمع سایر بازیکنان بپیوندد.

اسلوبودان کواچ در حاشیه این تمرین اظهار داشت: درست است که ایتالیا در دو مسابقه برزیل را در خانه خود شکست داده است اما من می دانم که بازیکنان این تیم از ایران می ترسند و اگر تمرکز خود را حفظ کنیم می توانیم این تیم را شکست دهیم.