مهرداد مهرانپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ایتالیا تیم بسیار منظمی است، آنها بازی مظمی در دفاع دارند. سیستم دفاعی آن ها بسیار کامل است. به نظر می رسد که ایتالیا در بخش دفاعی تمرینات بسیار منظمی را انجام داده است. از سوی دیگر این تیم در حمله قدری مشکل دارد. آن ها در دریافت اول نقص دارند. با خداحافظی ساوانی هم مشکل دریافت ایتالیا بیشتر شده است. از سوی دیگر دست پاسور ایتالیا را هم می توان خواند. به قول معروف او راحت آنالیز می شود. امیدوارم تیم ما با لیبروی جدیدش هماهنگ باشد. تغییر بزرگی را که در این پست داریم و امیدوارم جای خالی ظریف محسوس نباشد.

وی افزود: تیم ایران قابلیت های خیلی زیادی دارد. امیدوار هستم که در دفاع روی تور موفق تر از حریف باشیم. ما شبیه به ایتالیا بازی می کنیم. می توانیم نقاط مشترک زیادی داشته باشیم. اما تیم ایران چند بازیکن خوب دارد که می توانند در موقعیت های بحرانی روند بازی را تغییر دهند. به نظرم شانس پیروزی تیم ایران برابر ایتالیا خیلی بالاست. ایتالیا قبلا چند بار از تیم ایران شکست خورده و آن ها از نظر روانی با نوعی هراس برابر ایران به میدان می آیند. قطعا تمام توان خود را به کار می بندند تا پیروز شوند.

کارشناس والیبال درباره دلیل شکست تیم قدرتمند برزیل مقابل ایتالیا گفت: برزیل تیم کاملی را برابر ایتالیا در اختیار نداشت. به نظرمی رسد در نقاط بحرانی پاسور برزیل خوب کار نمی کند. همین موضوع برای تیم برزیل مشکل ساز شد. البته ایتالیا دفاع خوبی داشت و به همین دلیل پیروز شد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است ایتالیا را شکست دهیم، گفت: شاید بهتر باشد بپرسید که آیا ممکن است ایتالیا، تیم ملی والیبال ایران را شکست دهد؟! مطمئن هستم بازی جالبی را از دو تیم ایتالیا و ایران شاهد خواهیم بود. تیم ایتالیا با تمام انگیزه و نیرو به میدان می رود. بازیکنان ما هم انگیزه زیادی برای بازی با ایتالیا دارند. من فکر می کنم که شانس پیروزی ایران بیشتر از ایتالیاست. ایران سطح بالایی در والیبال جهان دارد. امروز والیبال ایران چیزی کمتر از قدرت های جهان ندارد.