علی نظری جویباری در گفت وگو با تسنیم ابتدا در پاسخ به این سؤال که آیا مذاکره با بازیکنان مورد نظر امیر قلعه نویی آغاز شده است، گفت: من روز جمعه هم اعلام کردم که منتظر جلسه هیئت مدیره هستم تا حکم رسمی ام را بگیرم و کارم را با قدرت آغاز کنم. البته در گام اول با تعدادی از بازیکنان فصل گذشته صحبت کردیم و از آنها خواستیم که در روزهای آینده به باشگاه بیایند تا در مورد ادامه همکاری یا مسائل دیگر صحبت کنیم. به هر حال بعضی از بازیکنان می مانند و بعضی دیگر هم طبیعی است که به دلایل مختلف جدا شوند.

وی در خصوص لیست مازاد و فهرست بازیکنان موردنظر امیر قلعه نویی خاطر نشان کرد: هنوز بحثلیست مازاد مطرح نیست و ابتدا باید با بازیکنان صحبت کنیم. در ضمن من در جریان فهرست بازیکنان مورد نظر قلعه نویی هم قرار دارم و مطمئناً برای فصل آینده شش بازیکن لیگ برتری جذب خواهیم کرد. اگر هم کمبودی باشد و نیاز به جذب بازیکنان خارجی داشته باشیم مطمئناً این کار با خواسته قلعه نویی انجام خواهد شد.

جویباری در پاسخ به این سؤال که آیا مجتبی جباری هم در فهرست مورد نظر قلعه نویی جای دارد، اظهار داشت: ما نمی توانیم جباری را جذب کنیم. اگر این بازیکن با باشگاه الاهلی قطر قرارداد امضا نمی کرد مطمئناً دنبال جذب او بودیم. قلعه نویی و تمام استقلالی ها از بازگشت جباری استقبال می کنند ولی همانطور که گفتم این بازیکن با الاهلی قرارداد دارد و نمی توانیم او را جذب کنیم. برنامه ما این است که سراغ بازیکنانی که با تیم های شان قرارداد دارند، نرویم.

مسئول نقل وانتقالات باشگاه استقلال در واکنش به شایعه حضور بختیار رحمانی در این تیم تصریح کرد: خیر هنوز این اتفاق نیفتاده ولی ما دوست داریم که بازیکنی مثل بختیار را در اختیار داشته باشیم. ظاهراً مسئولان فولاد گفته اند که بختیار با آنها همچنان قرارداد دارد. من باید در این مورد با کاپیتان فولاد صحبت کنم و نظرش را جویا شوم.