جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل کمتر از سه هفته دیگر با دیدار برزیل و کرواسی در ورزشگاه " کورینتیانس " شهر سائوپائولوی برزیل آغاز می شود.

تیم ملی فوتبال ایران که در اردوی اتریش به سر می برد خودش را برای چهارمین حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده می کند.

پایگاه اینترنتی " WIENERZEITUNG " آلمان در گزارشی به بررسی تیم ملی فوتبال ایران پرداخت.

" در حال حاضر هیچ کس نمی خواهد درباره سیاست صحبتی به میان آورد. همه چیز به فوتبال، جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و ستارگان پارس ختم می شود. تیم ملی فوتبال ایران در کنار تیم های همچون کره جنوبی، عربستان و ژاپن از قدرت های برتر فوتبال آسیا محسوب می شود و تاکنون توانسته سه بار به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست یابد.

ایران همچنین پنج بار نیز در نیمه نهایی جام ملت های آسیا حضور داشت که با شکست نتوانست به فینال راه یابد. سه بار از این پنج شکست در ضربات پنالتی رخ داده است. علاوه بر این تیم ملی فوتبال ایران تاکنون در سه دوره رقابت های جام جهانی حضور داشته و همچنین سه بار نیز به رقابت های المپیک صعود کرده است. هر چند ایران در سال های گذشته با موضوع هسته ای خود و محمود احمدی نژاد، رییس جمهور سابق خود در صدر روزنامه ها و رسانه های جهان وجود داشت، این بار به دلایل فوتبالی توجه رسانه های اروپایی را به خود معطوف کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در کشور اتریش اردوی تمرینی برپا کرده است و خودش را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده می کند.

کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران ۲۸ بازیکن را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به اردوی تیم ملی ایران دعوت کرده است. او تمرینات سخت و پرفشاری را برای فوتبالیست های ایرانی در اردوی اتریش در نظر گرفته است تا بتواند آمادگی آنها را قبل از جام جهانی به حداکثر برساند.

آندرانیک تیموریان، ها فبک ۳۱ ساله که جزو بازیکنان اصلی تیم کی روش محسوب می شود معتقد است فوتبال با سیاست ارتباطی به هم ندارند. او در گفت و گو با پایگاه اینترنتی " WIENERZEITUNG "، گفت: فوتبال با سیاست هیچ رابطه ای ندارد. فوتبال می تواند باعثافزایش دوستی شود.

تیموریان درباره موضوع پیراهن های تیم ملی فوتبال ایران که سر و صدای زیادی در رسانه های جهان ایجاد کرد، گفت: موضوع پیراهن های تیم ملی ایران تمام شده است. در حال حاضر لباس های زیادی در اتریش داریم و امیدواریم که در آینده کیفیت آنها بهتر شود.

ها فبک تیم ملی ایران که در باشگاه استقلال بازی می کند، در ادامه درباره شانس صعود ایران به دور دوم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گفت: صعود ایران به مرحله دوم جام جهانی کار سخت و دشواری است. در این یک و نیم ماه گذشته تمرینات سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و فکر می کنم در چند سال گذشته هیچ تیم ملی به اندازه تیم فعلی خوب و قدرتمند نبود. علاوه بر این می دانیم که صعود به دور دوم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل کار سخت و دشواری است، اما تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم به این مهم دست یابیم.

تیم ملی فوتبال ایران در اردوی اتریش یک دیدار دوستانه برابر بلاروس انجام داد که به تساوی بدون گل رسید. آنها قرار است دو دیدار دوستانه دیگر نیز برگزار کنند.

ایران در اولین دیدار دوستانه خود در اردوی اتریش در حالی برابر بلاروس به تساوی بدون گل رسید که دانیل داوری و اشکان دژاگه در آن دیدار حضور نداشتند.

در آن دیدار ۱۵۰۰ هوادار که اغلب ایرانی بودند به حمایت از تیم ملی فوتبال ایران پرداختند.

یکی از هواداران تیم ملی فوتبال ایران درباره حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می گوید: فوتبال ما باید در این رقابت ها حاضر باشد و به جهانیان ثابت کنند که ایران فقط درباره موضوع هسته ای نیست و یکی از بهترین و قوی ترین تیم های فوتبال در آسیا است.

تیم ملی فوتبال ایران پیش از جام جهانی در رده بندی فیفا در رده سی و هفتم قرار گرفته است که بهترین رتبه در تیم های آسیایی محسوب می شود. ایران که به عنوان تیم نخست جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد باید در اولین دیدار خود در ورزشگاه " بائیکسادا " شهر " کوریتیبا " برابر نیجریه به میدان می رود.