اسلوبودان کواچ پس از شکست سه بر صفر در اولین دیدار دوستانه در مقابل صربستان و در آستانه دیدار دوم و رسمی با تیم ملی این کشور اظهار کرد: در بازی نخست مقابل صربستان در هر ست هفت یا هشت اشتباه ساده و پیش پا افتاده داشتیم و همین مسئله باعثشد از این تیم شکست بخوریم.

وی ادامه داد: باید این مسئله را تغییر دهیم و سخت تر کار کنیم زیرا در بازی مقابل تیم های بزرگ از دست دادن امتیاز با چنین اشتباهات احمقانه ای می تواند کار را برای ما بسیار دشوار کند.

کواچ گفت: به نظر من سرویس های موجی بازیکنان ایران بسیار بهتر از صربستانی ها است اما در بازی مقابل این تیم در هر ست حدود پنج اشتباه در زدن چنین سرویس هایی داشتیم.

وی افزود: تغییر شرایط بازیکنان و رساندن آنها به آمادگی آسان نیست زیرا من مربی جدید این تیم هستم. زمان کمی داریم و باید سخت کار کنیم و گام به گام پیش برویم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: در مسابقه دوم مقابل صربستان تیمی که قرار است در لیگ جهانی به میدان برود بازی را آغاز خواهد کرد و در این مسابقه عملکرد بازیکنان را برای آخرین بار بررسی می کنیم.

وی گفت: به دلیل نتایجی که در رقابت های دوستانه کسب می کنیم نگران نیستم زیرا مهم این است که در این بازی ها چگونه بازی می کنیم نه اینکه پیروز می شویم یا شکست می خوریم.

کواچ اظهار داشت: برای این که چه بازیکنانی در فهرست تیم اعزامی به ایتالیا و برزیل حضور داشته باشند کار سختی دارم زیرا عادل غلامی مصدوم شده است و برای تصمیم گیری درباره مدافعان وسط باید شرایط او را بررسی کنیم. انتخاب بازیکنان پست دریافت کننده نیز برایم سخت است و هنوز در این باره تصمیم گیری نکرده ام.

تیم ملی کشورمان در دومین دیدار دوستانه خود ساعت ۲۰ امروز(شنبه) سوم خرداد به وقت تهران به مصاف صربستان می رود که بر اساس اعلام مسئولان فدراسیون والیبال صربستان این دیدار تنها دیدار رسمی دوستانه دو تیم خواهد بود و با حضور تماشاگران و اصحاب رسانه برگزار می شود.