مهرعلی باران چشمه در خصوص پیگیری پرونده استفاده تعدادی از بازیکنان فوتبال از کارت های پایان خدمت جعلی گفت: سازمان نظام وظیفه این موضوع را پیگیری کرده و تا چند روز آینده وضعیت استعلام این کارت ها مشخص می شود.
وی ادامه داد: اگر این موضوع صحت داشته باشد که کارت های پایان خدمت باطل و برخورد جدی و طبق مقررات با متخلفین خواهد شد و برای ما هم فرقی نمی کند این شخص ورزشکار باشد یاغیرورزشکار. ما هیچ اغماضی در این باره نداریم و همانطور که پیش از این کارت پایان خدمت یکی از ورزشکاران را باطل کردیم و او برای خدمت سربازی اعزام شد اگر این بار هم این قضیه مسجل شود باز هم با متخلف یا متخلفین برخورد می کنیم.

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح افزود: ما این موضوع را چندین بار پیگیری کردیم و نظام وظیفه استان ها باید در این زمینه نظر نهایی را اعلام کنند تا اگر این موضوع ثابت شد و یا نشد تکلیف همه چیز مشخص شود. اگر تخلفی ثابت شود با عاملین و مطلعین برخورد می کنیم و در این میان هم بازیکن و هم باشگاه تنبیه خواهند شد.

باران چشمه اظهار داشت: زمانی که یک ورزشکار سرباز می شود زیر نظر ما اداره خواهد شد. به طور مثال سعید عبدولی که از کشتی گیران برجسته کشور ماست به عنوان سرباز قهرمان کارت پایان خدمت گرفت. البته باید بگویم که در همه رشته های ورزشی به جز فوتبال ورزشکاران که عناوین قهرمانی آسیای جهانی دارند به دنبال کارت پایان خدمت شان می روند و متاسفانه این مشکلات فقط در فوتبال وجود دارد.

وی در پایان تصریح کرد: من فکر می کنم این موضوع به خود باشگاه ها و فدراسیون فوتبال برمی گردد و شاید اگر فدراسیون فوتبال کمی سختگیرانه تر برخورد کند این مشکلات به وجود نمی آید.