پیام صادقیان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اتفاقاتی که برای پدر وی در زمان کودکی افتاد و تاثیر آن روی زندگی وی گفت: پدرم در یک بازی یک تکل بد روی پای وی زده شد و به خاطر همان تکل قطع نخاع شد و بازی بعدی وی بازی خداحافظی وی شد. پدرم به خاطر بی توجهی مسئولان آن زمان فوت کرد، تا جایی که خودم یادم هست زمانی که ۱۰ ساله بودم پدرم نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ درصد فلج شده بود.

صادقیان در خصوص اینکه برخی ها می گویند چرا در تبریز بازی نمی کنی، اظهار داشت: باید بگویم من بچه تبریز هستم و دوست دارم در تیم های این شهر بازی کنم اما به چه امید؟ وقتی پدرم حسن صادقیان در آن زمان به وی محبتی نشد، فردا پیام صادقیان هم اتفاقی برایش بیفتد همان خواهد شد.

صادقیان در خصوص چگونگی ورود به دنیای حرفه ای فوتبال گفت: من در تبریز فوتبال بازی می کردم در آن برهه برای بازی های قهرمانی کشور به کرج رفتیم که در آن زمان برای اولین بار می خواستند اردوهای تیم های پایه را برگزار کنند که استارت فوتبال من از آن جا شروع شد و به تیم ملی زیر ۱۱ سال دعوت شدم و مرتب از آن به بعد به تیم ملتی دعوت می شدم که به سمت فوتبال حرفه ای گام برداشتم و در بازی های ۱۳ سال قهرمانی کشور در کرج مقام دوم را به همراه مدرسه فوتبال ستار خان تبریز کسب کردم و بعد از بازی که به تبریز برگشتیم آقای محمد یاوری مربی ام با مادرم تماسی داشتند و از وی خواستند و دعوت کردند که به اصفهان نقل مکان کنیم و من فوتبالم را آنجا ادامه دهم.

این بازیکن پرسپولیس در ادامه گفت: رفتن به اصفهان برای ما شرایط سختی بود و در اصفهان کسی را نداشتیم، بخصوص اینکه مادرم به دلیل مسائل مالی و اتفاقی که برای پدرم افتاده بود مرتبا از من خواهش می کرد که فوتبال را کنار بگذارم. به آقای یاوری اطمینان کردم و بعد از ۵ ماه با ذوب آهن قرارداد بستیم. این نکته را باید بگویم که ذوب آهن خانه من است. من بزرگ شده و مدیون این تیم هستم به خصوص آقای آذری که بسیار از من حمایت کرد و اگر سوءتفاهم برای هواداران پرسپولیس پیش نیاید بالاخره زمانی من در ذوب آهن بودم و مدیون این تیم هستم.

صادقیان در پاسخ به اینکه آیا قبول داری که پیش از آمدن به پرسپولیس اینقدر عصبی نبودی؟، اظهار داشت: زمانی که به پرسپولیس آمدم خیلی فکر کردم و با امید و آرزو به تیم آمدم. ۹۹ درصد افرادی که با آنها مشورت می کردم، می گفتند که به پرسپولیس نرو. در نیم فصل اول شرایطم در پرسپولیس خیلی عادی بود و داشتم بازی ام را می کردم. مشکلات از آنجایی به وجود آمد که به ما قول های الکی دادند و حرف های دروغ گفتند. علی آقای دایی هم در جریان همه چیز هست. به این امید به پرسپولیس آمدم که در لیست نهایی کی روش به جام جهانی بروم اما جالب اینجاست که زمانی که در ذوب آهن بودم خیلی بیشتر به تیم ملی دعوت می شدم تا در پرسپولیس. من به پرسپولیس آمدم که مردم فوتبالم را ببینند و فکر می کنم سال گشته نشان داده ام که خوب بوده ام یا بد.

صادقیان در خصوص رابطه با محمود یاوری نیز گفت: آقای یاوری بزرگ فوتبال این کشور است. من کوچک تر از آن هستم که درباره ایشان صحبت کنم. بعد از چند سال که در ذوب آهن بودم ایشان به من گفتند که دلم با تیم نیست، خب من هم سنم کم است و با ناراحتی بگومگوهایی بین من و ایشان پیش آمد. اتفاقا قبل از یاوری فرهاد کاظمی مربی ذوب آهن بود که زمانی که به ایشان گفتم به این دلایل می خواهم به پرسپولیس بروم ایشان خیلی کمکم کرد و استقبال هم کرد و به همین دلیل هم بود که گفته بودم اگر کاظمی در ذوب آهن می ماند من هم می ماندم.

وی در خصوص صحبت با رویانیان برای پیوستن به پرسپولیس گفت: من زمانی با رویانیان صحبت کردم که پلی آف به پایان رسیده بود و تکلیف تیم ذوب آهن مشخص بود.

این بازیکن پرسپولیس همچنین در خصوص علی دایی نیز گفت: علی دایی یک شخصیت باور نکردنی دارد. من قبلا فقط شنیده بودم اما الان افتخار می کنم که سال گذشته شاگردش بودم و به احتمال زیاد باز هم خواهم بود.

صادقیان در مورد تغییر سبک زندگی اش زمانی که از اصفهان به تهران نقل مکان کرد، گفت: اصلا اینگونه نیست من در اصفهان هم پول خوبی می گرفتم. به نظرم در آن برهه از زمان دیدند که یک بازیکن ۲۱ ساله و جوان در پرسپولیس دارد فوتبال خوبی بازی می کند و مطمئنم بدخواهان می خواستند من را به هر نحوی زمین بزنند مثلا در مورد داستان قلیان، دایی با منصوریان تماس گرفت و گفت که پیام صادقیان و محسن مسلمان را بفرستید سر تمرینات پرسپولیس که ما شب قبل از اتمام اردو به اصفهان آمدیم و این در حالی است که اتفاقی که در خصوص قلیان افتاد در شب آخر بود و ما از یک شب قبل آن اصلا در کیش نبودیم. من حتی مصاحبه هم کردم اما متاسفانه کار از کار گذشته بود. سوالم اینجاست که چرا کسی هیچ کاری نکرد و واکنشی نشان نداد. به نظرم دلیل آن این بود که می خواستند جایگاه پرسپولیس و من را تضعیف کنند.