سایت های روسی چند روز قبل و بعد از پایان بازیهای لیگ این کشور از خداحافظی آزمون با هواداران این تیم خبر دادند اما مهاجم روبین کازان هنوز جدایی اش از این تیم را قطعی نمی داند و همه چیز را به بعد از جام جهانی موکول کرده است.

در ذیل گفت و گوی روزنامه شهروند را با سردار آزمون در اردوی اتریش می خوانید:

* چند روزی است که به اردوی تیم ملی در اتریش پیوستی اما در بازی با بلاروس یک دقیقه هم بازی نکردی؟

- اردوی تیم ملی که وضعیت بسیار خوبی دارد و همه امکانات لازم در اختیار بازیکنان و کادرفنی قرار گرفته است. بازی با بلاروس یک دیدار تدارکاتی بود که کادرفنی قصد داشت، در این دیدار بازیکنان را محک بزند. دلیل بازی نکردنم را بهتر است از کادرفنی سوال کنید اما فکر می کنم کی روش قصد نداشت به بازیکنانی که به تازگی به اردو اضافه شدند، فشار بیاورد. در هر صورت من تابع تصمیم کادرفنی هستم.

* فکر می کنی بتوانی در لیست نهایی کی روش برای حضور در برزیل قرار بگیری؟

- من تمام تلاشم را می کنم تا رضایت کادرفنی را جلب کنم. یک درصد هم برای قرار گرفتن در لیست نهایی تیم ملی ناامید نیستم و حتی امیدوارم در ترکیب ثابت ایران در جام جهانی بازی کنم.

* بازی نکردنت در جام جهانی، می تواند روی پیشنهادات تیمهای اروپایی تاثیرگذار باشد؟

- همه چیز را به بعد از جام جهانی موکول کرده ام، حتی اگر در لیست تیم ملی نباشم. تیمهای اروپایی که من از آنها پیشنهاد دارم، ماههاست که پیگیر این موضوع هستند و به تازگی آن را رسانه ای کرده ام. شاید ۵،۶ ماه قبل از این هم پیشنهاداتی بود اما صلاح دیدم که آنها را عنوان نکنم. فکر نمی کنم پیشنهادات آنها حتی با بازی نکردن من در جام جهانی تغییری کند. حتی امیدوارم که در جام جهانی بازی کنم و این مساله باعثشود که از تیمهای جدیدی هم پیشنهاد دریافت کنم.

* بعد از آخرین بازی ات برای روبین کازان، سایت های روسی اعلام کردند که تو با هواداران خداحافظی کردی. آیا جدایی ات از این تیم قطعی شده؟

- من با روبین کازان قرارداد دارم و هنوز هیچ توافقی برای جدایی ام از این تیم نداشتم. به نوعی فکر می کنم مسئولان باشگاه و سرمربی تیم از جدایی من هراس دارند و به هیچ وجه راضی به این کار نیستند. البته اگر پیشنهادهای مالی باشگاههای انگلیسی خوب باشد، احتمال توافق در این خصوص وجود دارد. باید زمان بگذرد تا بتوانم به طور قاطع در این خصوص صحبت کنم.

* در پیشنهاداتی که وجود دارد، خودت کدام را ترجیح می دهی؟

- پیشنهاد آرسنال به نظر از سایر تیمها بهتر است و خودم بیشتر به این تیم علاقه دارم اما نکته ای در این میان برایم حائز اهمیت است، بازی کردنم در هر تیمی که به آن می پیوندم خواهد بود. این بند را در قرارداد می آورم که حداقل ۶،۷ بازی در هر نیم فصل به صورت ثابت به میدان بروم، این بند در قرارداد خیلی از بازیکنان اروپایی وجود دارد. من از بارسلونا هم ۲،۳ باری پیشنهاد داشته ام اما حتی اگر به این تیم بزرگ بروم و قرار باشد، روی نیمکت بنشینم هیچ فایده ای برایم نخواهد داشت.

* پیشنهاد بارسلونا هم جدی است؟

- آنها چند ماه قبل ۲،۳ باری با من تماس گرفتند اما ما در آن مقطع اعتنایی نکردیم زیرا باشگاه روبین کازان مرا جریمه می کرد. روابط بین الملل باشگاه بسیار قوی است و هر مصاحبه ای که از من در رسانه های ایران منتشر می شود، را آنها مشاهد می کنند. یک بار هم به خاطر نیمکت نشینی ام در مصاحبه ای اعتراض کرده بودم که باعثشد جریمه شوم و ۳ ماه قراردادم را دریافت نکردم. در حال حاضر ولی پیشنهادی از بارسلونا وجود ندارد.

* در روزهای اخیر در رسانه های ایران مطالبی مبنی بر اینکه بازیکنان تیم ملی در اردوی اتریش تا صبح در شبکه های اجتماعی هستند، منتشر شد و از تو، خلعتبری و ماهینی به عنوان نفراتی نام بردند که کی روش را عصبانی کردید؟

- چنین مساله ای به هیچ وجه صحت ندارد. نمی دانم این موضوعات را از کجا می آورند و می نویسند. من این همه زحمت کشیدم تا به تیم ملی برسم، بعد حالا که به آرزویم رسیده ام، بیایم و از این کارها انجام بدهم؟ در ضمن مگر اردوی تیم ملی بی در و پیکر است یا اینکه کی روش مربی درجه چندم است که اجازه چنین کارهایی را به بازیکنان بدهد. همچنین جالب است که من با قوچان نژاد هم اتاقی هستم و نمی دانم چطور این دوستان از همکاری من با خلعتبری و ماهینی گفته اند.