رئال مادرید و آتلتیکو مادرید شنبه در ورزشگاه دالوژ شهر لیسبون فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهد کرد.

کریستیانو رونالدو به دلیل مصدومیت دیدار هفته آخر تیمش در رقابت های لیگا برابر اسپانیول را از دست داد، درباره حضورش در بازی با آتلتیکو مادرید در فینال لیگ قهرمانان، گفت: شرایط بهتری پیدا کردم. ۱۰۰ درصد برای فینال آماده ام. هیچ کس دوست ندارد فینال لیگ قهرمانان اروپا را از دست بدهد. من هم به همین خاطر برابر اسپانیول به میدان نرفتم تا با آمادگی بیشتری در بازی با آتلتیکو مادرید به میدان بروم. تیم ما در دو سال گذشته در آستانه رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا بود و اکنون خیلی خوشحالم که توانستیم به فینال این رقابت ها راه یابیم.

رونالدو در ادامه گفت: بازی با آتلتیکو مادرید اهمیت زیادی برای ما دارد، اما این بازی پایان دنیا نیست. در حال حاضر اعتماد به نفس بالایی دارم و از شرایط خوبی برای بازی کردن برخوردار هستم. می خواهم شنبه در کشور خودم جشن قهرمانی برپا کنیم.

مهاجم پرتغالی رئال مادرید در ادامه گفت: مصدومیت هر زمانی می تواند رخ دهد. بازیکنان بزرگ برای مصدومیت در امان نیستند. طبیعی است وقتی در سطح بالای فوتبال بازی می کنید مصدومیت نیز به سراغ شما می آید.

برنده توپ طلای فوتبال جهان در سال ۲۰۱۳ در پایان، گفت: بازی با آتلتیکو مادرید ۵۰ – ۵۰ است و هر تیمی شانس قهرمانی یکسانی دارد. فینال ها همیشه نزدیک هستند و جزئیات سرنوشت آن را مشخص خواهد کرد.

رئال مادرید که با برتری برابر بارسلونا توانست قهرمانی در جام حذفی اسپانیا دست یابد، امیدوار است که پس از ۱۲ سال با برتری برابر همشهری اش آتلتیکو مادرید به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد.

رئال مادرید در ۹ بار گذشته ای که به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده به قهرمانی رسیده است.