علیرضا رحیمی در ابتدای نشست خبری باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: خواهش می کنم تمامی رسانه ها به باشگاه پرسپولیس کمک کنند ما در شرایط کنونی نیاز به کمک همه داریم تا با تلاش یکدیگر و برنامه ریزی بتوانیم رو به جلو پیش رویم.

وی ادامه داد: من از گذشته ایراد نمی گیرم اما می خواهیم بهتر از گذشته کار کنیم. هیچ باشگاهی در دنیا نمی تواند بگوید بهترین باشگاه است ما سعی می کنیم که یکی از بهترین ها باشیم امیدوارم با کمک همه افراد بتوانیم باشگاه بزرگ پرسپولیس را به جایگاه اصلی اش برسانیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یادآور شد: آرامش از همه چیز مهم تر است و این مساله به نفع فوتبال ما هم هست. ما در این جلسه می خواهیم در مورد سیاست های کلی و همچنین مسائل کلی درخصوص هیات مدیره صحبت کنیم.

رحیمی در ادامه صحبت هایش تاکید کرد: من پس از حضورم در پرسپولیس با حضور در برنامه ورزش و مردم شفاف گفتم من در جایی مسئولیت گرفتم که بزرگان زیادی را تحویل جامعه فوتبال داده و مسئولیت زیادی در قبال این عزیزان دارم. من سعی می کنم از تجارب همه آنها به خوبی استفاده کنم. سیاست اصلی و محور کلی باشگاه پرسپولیس همین است به علاوه اینکه ما سیاست مان تصمیمات هیأت مدیره است.

وی افزود: ما در بخش هیأت مدیره سعی می کنیم مسائل را ریز به ریز عمل کنیم. من خواهش می کنم علیرغم اینکه خیلی از شما را می شناسم اگر سؤالی از من می پرسید و من جواب آن را بنا بر دلایلی نتوانستم بدهم دستم را بالا می گیرم اما به خاطر باشگاه حرفی نمی زنم. ولی نگویید رحیمی در جواب سؤال دادن ماند. من خواهش کردم به وجود همه شما و راهنمایی هایتان در باشگاه پرسپولیس نیاز دارم پس به ما کمک کنید.

وی در پاسخ به سؤالی که آیا با یک سال حضور در پرسپولیس می توانید مشکلات عظیم این باشگاه را حل کنید، تاکید کرد: شاید خیلی ها تصور کنند اداره پرسپولیس و حتی فدراسیون فوتبال سخت است اما من نظرم برعکس این موضوع است. اداره این دو ارگان راحت است چون ما قوانین فیفا را داریم و تمام شرح و وظایف در آن مثل اروپایی ها تعریف شده است. مثلا در اروپا شما هیچ باشگاهی را نمی بینید که با فدراسیون خود مشکل داشته باشد چون شرح وظایف مشخص است.

وی افزود: ما ۶ ماه دیگر بازی های آسیایی داریم آنچه الان به آن نیاز داریم این است که خواسته های AFC را معرفی کنیم اما الان هیچ چیز نداریم. اگر قوانین فیفا را رعایت کنیم کارها می تواند راحت باشد. ما باید دیدگاه ها و نگاه های بلندی داشته باشیم. سال هاست که از تجاری و خصوصی بودن باشگاه حرف می شنویم اما علیرغم تلاش وزارت ورزش باید بگویم این اتفاق فعلا نمی افتد.

وی ادامه داد: البته این کار یعنی خصوصی سازی به عهده وزارت است و نه به عهده ما در باشگاه البته اگر وزارت دستور دهد قطعا دخالت می کنیم ولی الان بعید است که این مسائل اتفاق بیفتد.

مدیرعامل قرمزپوشان درباره بدهی های باشگاه نیز گفت: سیاست گذار باشگاه هیأت مدیره است و من مجری مصوبات آن. خدا را شکر پول وینگادا را دادیم و تائید را گرفتیم در خصوص خلعتبری هم مشکلی نیست و کلا پرونده را به مسئولان حقوقی داده ایم تا نظر بدهند. ما باید به تعهدات مان در قبال باشگاه عمل کنیم. در مورد سایر پرداخت ها هم که متعلق به گذشته است من حرفی نمی زنم. از الان به بعد چون مسئولیت دارم در خدمت همه هستم. البته آنهایی که اسناد و مدارک شان در ذیحسابی باشگاه تائید شود یا قرارداد داشته باشند و یا حقوقی باشند ما بدهی های قبل را موظفیم که پرداخت کنیم.

رحیمی در خصوص وضعیت علی دایی در پرسپولیس گفت: غیرممکن است در کادر فنی تعویض داشته باشیم. روز اول در هیأت مدیره از همه اعضای هیأت مدیره پرسیدیم که چه کسی سرمربی شود که همگی رای به علی دایی دادند و نفر اول هم حمید استیلی بود که خواهان علی دایی در پرسپولیس بود. حضور دایی حتی یک مخالف هم نداشت. البته ما شرح وظایفی در باشگاه داریم که مورد تائید فیفاست و ما از خودمان شرح وظایف درنمی آوریم. هیچ مشکلی هم میان کادر فنی، هیأت مدیره و مدیرعامل نیست و ما در باشگاه پرسپولیس کسی را نداریم که مشکل داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد سیاست گذاری جدید این باشگاه برای فصل آینده گفت: در خصوص سیاست های کلی باشگاه من قبلا صحبت کرده ام و روز اول هم به امیر خادم گفتم که هر کسی می تواند با ۲۰ میلیارد بودجه یک قهرمانی برای پرسپولیس بیاورد اما من برای این کار نیامدم. پرسپولیس در این مدت هر چه مربی عوض کرده به خاطر نتایج باخت بوده اما باید بگوییم که زمان برای سازندگی در پرسپولیس کم است ما برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی داریم اما اولویت ما بستن یک تیم خوب است که در سه جبهه بتواند بجنگد. اولویت بعدی ما سرمایه گذاری روی تیم های پایه است و ما اگر سالی سه بازیکن از تیم های پایه به تیم بزرگسالان نیاوریم کارمان مشکل دارد.

رحیمی در ادامه در خصوص زیرساخت هایی که مدنظر باشگاه پرسپولیس است اظهار داشت: وقتی شهرداری تهران پروژه نواب را می ساخت برای خیلی ها سؤال بود که هدف از این کار چیست اما وقتی اتوبان نواب ساخته شد همه فهمیدند که شهرداری چه کاری انجام داده است. اجازه بدهید ما هم کارمان را انجام دهیم و بعد درباره کارهایمان صحبت کنیم. ورزش برای کارهای عملی است. زمانی که کارهای ما به نتیجه برسد درباره آن صحبت می کنیم اما نمی خواهم وعده ای بدهم که بعدا شرمنده هواداران پرسپولیس شوم.

وی در خصوص کمیته فنی باشگاه پرسپولیس و اینکه شاید اختلافاتی میان کادر فنی و کمیته فنی به وجود بیاید اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما دید خوبی نسبت به کمیته فنی نیست و همه این برداشت را می کنند که کمیته فنی قصد ارنج کردن تیم را دارد. اما طبق آئین نامه ای که ما در حال تنظیم آن هستیم و قطعا آن را منتشر خواهیم کرد مشخص خواهد شد که کمیته فنی برای کمک به کادر فنی و اعضای آن را هم یکی دو روز دیگر آماده می کند.

وی در خصوص اساس باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: من بارها گفته ام که باشگاه ها پایه و اساس هر ورزشی در کشور هستند اما متاسفانه ما هنوز تعریف درستی از باشگاه نداریم و نمی دانیم که باشگاه های ما دولتی هستند یا خصوصی و مشکل کار اینجاست. به نظرم مجلس شورای اسلامی باید این قضیه را مشخص کند که باشگاه ها خصوصی هستند یا دولتی و برای آن قانونگذاری شود. چرا که مدیرانی بودند که به خاطر همین موضوع تخلفاتی کردند اما من امیدوارم قانونی گذاشته شود تا باشگاه ها مسیر قانونی راطی کند.

علیرضا رحیمی درباره آخرین وضعیت علی کریمی نیز، گفت: کریمی اسطوره باشگاه پرسپولیس است و همه او را از جمله من دوست دارند چون برای این تیم زحمات زیادی کشیده است. من برای کریمی و امثال او که سرمایه های ورزش، فوتبال کشورمان و باشگاه پرسپولیس هستند احترام زیادی قائلم. ایشان سال ها کنار دایی بازی کرده است و سن و سال شان به یکدیگر نزدیک است. همه ورزشکاران باید با نظر سرمربی یک تیم جذب شوند.

وی افزود: در فوتبال هم این موضوع صدق می کند. ما به دایی اعلام کردیم هر بازیکنی را که خواسته است روی چشم می گذاریم و با او صحبت می کنیم اما من به بحثیک یا دو نفر ورود نمی کنم. دایی اختیار تام دارد هر بازیکنی را می خواهد جذب کند.

وی درباره احتمال تیم داری باشگاه پرسپولیس در رشته های دیگر نیز، گفت: دوست داریم این اتفاق بیفتد اما الان موقعش نیست. ما الان همین تیم فوتبال را سر و سامان بدهیم هنر کرده ایم. در درجه اول مهم ترین هدف ما همین تیم فوتبال است و در مرحله بعدی اگر همه چیز را جمع و جور کردیم و کافی بود قطعا به فکر رشته های دیگر و باشگاه داری هم هستیم.

مدیرعامل قرمزپوشان در مورد بدهی های باشگاه نیز، خاطرنشان کرد: باشگاه قراردادهای مختلفی با شرکت ها دارد. به همین دلیل چند حقوقدان زبده را به باشگاه آوردیم تا تکلیف شرکت ها روشن شود. هر کسی با ما قرارداد دارد قابل احترام است و انشاءالله ظرف چند روز آینده که به نظرم حدود ده روز می شود سعی می کنیم بحثها و مشکلات حقوقی را ببندیم.

وی افزود: من از طرفی دیگر با اسپانسر باشگاه ۳۰ میلیارد تومان قرارداد بستم و پولم را می گیرم و حتی بخشی از آن را گرفته ام حالا به من چه ربطی دارد که این پول از کجا، چرا و چگونه می آید. این را باید خود اسپانسر جواب بدهد که انشاءالله در این نشست این اتفاق می افتد. اسپانسر ما شرکت بهنام پیشروی کیش است که تا الان دو چک خود را به موقع پرداخت کرده و مشکلی نیست. حالا مسائلی که مطرح می شود ما به آن کاری نداریم حتی این شرکت اعلام کرد که حاضر است زودتر کمک های خود را به باشگاه انجام دهد که من جا دارد از همین جا از این شرکت تشکر کنم.

رحیمی ادامه داد: من در باشگاه پرسپولیس دنبال این نیستم که هر روز بخواهم برخی مسائل را تصویب کنم. شما هم باید به ما راهکار نشان دهید. من در کلاس های بین المللی درس خوانده ام که در آنجا احترام به خبرنگاران در دستور کاری بوده است پس من به خبرنگاران همیشه احترام می گذارم. من دنبال انتقاد، پاسخ و راهکار هستم نه اینکه بخواهم با انتقادها مبارزه کنم. مثلا شما دقت کنید ساعت ۷ صبح به باشگاه آمدم ناگهان می بینم در رسانه خود نوشته اند رحیمی استعفا داد من هنوز ابلاغم را نگرفته ام که بخواهم استعفا بدهم. البته روز گذشته ابلاغم را گرفتم.

وی خاطرنشان کرد: من در برنامه ورزش و مردم شفاف حرف هایم را زدم مخاطب ما بچه های ۱۵ الی ۲۰ ساله هستند و دوست ندارم هر روز حرف منفی، بدهی و خبر دعوا بشنوند. پس بهتر است این مسائل را رعایت کنیم.

رحیمی در ادامه افزود: فیفا با قوانینی که وضع کرده کار باشگاه داری را راحت کرده و اگر این قوانین رعایت شود هیچ باشگاهی به مشکل نمی خورد. من زمانی که به باشگاه پرسپولیس آمدم گفتم که با اعتبارم بازی نمی کنم و فقط در کار مسیر قانونی را پیش می روم و ما هم باید یک حساب قانونی باز کنیم تا به مشکل نخوریم و کسی نتواند حرف بزند. همین حالا من دو چک تضمینی پیش خودم دارم. باید هر چه درآمد هست به خزانه باشگاه برود تا اگر بعداً ما از پرسپولیس رفتیم فقط بگویند ضعیف بودیم نه اینکه بگویند بدهی بالا آوردند. به نظر من نظم بهترین کار است.

وی افزود: احترام به قوانین و مقررات فیفا کار خوبی است و اگر این قوانین نقض شود به مشکل خواهیم خورد. وقتی شرح وظایف تعریف شده باشد کسی به مشکل نمی خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد مذاکره با بازیکنان جدی و ملی پوشان پرسپولیس که در اردوی اتریش هستند اظهار داشت: بازیکنانی که موردنظر علی دایی بودند ما با آنها مذاکره کرده ایم و تا سه روز آینده همه چیز مشخص می شود و فکر می کنم تا چند روز آینده بتوانیم اسامی بازیکنان موردنظرمان را که به توافق رسیدیم اعلام کنیم. در خصوص ملی پوشان هم مشکلی وجود ندارد و کسانی هم که در لیست علی دایی باشند با آنها مذاکره خواهیم کرد.

رحیمی در ادامه در خصوص کریم باقری و اینکه آیا او در پرسپولیس باقی خواهد ماند یا نه؟ افزود: چرا کریمی باقری در پرسپولیس نماند؟! البته باید بگویم که من تا الان شاید حدود ۱۵ جلسه با علی دایی داشتم اما بعضی ها می گویند این جلسات محرمانه بوده است. ما جلسه محرمانه نداریم. او مربی تیم من است و من باید با او جلسه داشته باشم تا بدانم خواسته های او چیست چرا که باید فضایی درست کنیم که علی دایی فقط به تیم و مسائل فنی فکر کند اما دیدید که سال گذشته علی دایی فشار زیادی را تحمل کرد.

رحیمی در پاسخ به این سؤال که آیا برای علی دایی شرطی گذاشته است یا نه، تصریح کرد: من برای تدارکاتچی تیمم هم شرط نگذاشتم چه برسد به علی دایی! البته دادن قول قهرمانی اشتباه است چرا که حتی تیمی مثل بارسلونا هم شکست می خورد و قهرمان نمی شود. اگر شرح وظایف من و دایی مشخص باشد، مشکلی پیش نمی آید. اگر من به قوانین احترام بگذارم بقیه هم این کار را خواهند کرد.

رحیمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا برای اسپانسر میلیاردتومانی پرسپولیس آگهی رسمی داده نشد، گفت: این یک بحثحقوقی است، اما باید بگویم که فقط یک نفر این قرارداد را امضا نکرده بلکه تعداد زیادی از افراد زیر این قرارداد را امضاء کرده اند البته من تخصص حقوقی ندارم که در این مورد حرف بزنم اما باید بگویم که موفق شدن این اسپانسر به نفع پرسپولیس و ورزش کشور است، چرا که اگر آنها در کارشان موفق باشند می توانیم رقم ۳۰ میلیارد را در سال های آینده چند برابر کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود آیا مبلغ قرارداد علی دایی کم خواهد شد یا نه، گفت: کسانی که قرارداد یکساله داشتند موضوع شان با کشانی که قرارداد دو ساله دارند فرق می کند و ما باید به این قرارداد احترام بگذاریم. من اصلاً تا الان با علی دایی درباره تمام شدن مبلغ قراردادم صحبت نکردم، قرارداد ایشان با امضای آقای رؤیانیان و خود علی دایی تنظیم شده و من هم به این قرارداد احترام می گذارم.

وی در مورد اینکه گفته می شود اسپانسر پرسپولیس باید پول فوتبال را به این باشگاه بیاورد نه پولی غیر از فوتبال، اظهار داشت: ما برند پرسپولیس را به اسپانسر دادیم و پیراهنی که می پوشیم یا طرح روی اتوبوس ما برای این برند است، البته ما تعریف قانونمندی از باشگاه نداریم.

وی در ادامه صحبت هایش درباره حاشیه های احتمالی که قرار است سد راه قرمزپوشان در طول فصل شود نیز، گفت: من همان اول هم سکان هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفتم گفتم اگر به مقررات احترام بگذاریم هیچ مشکلی برای پرسپولیس پیش نمی آید وقتی فیفا همه چیز را به ما ابلاغ کرده آن را رعایت کنیم نارضایتی به وجود نمی آید اما اینقدر ما قانون فیفا را دستکاری می کنیم تا به مشکل بخوریم. ما با قانون رو به جلو می رویم و قطعا برای هر اتفاق برنامه داریم.

رحیمی در مورد مبلغ قراردادهایی که قرار است با بازیکنان جدید ببندد گفت: ما طبق بودجه ای که داریم قراردادهای خود را می بندیم با بیش از ۴ نفر طبق اسامی آقای دایی تا الآن حرف زده ایم. ما به همه فوتبالیست ها چه آنهایی که می خواهند بیایند و چه آنهایی که می خواهند بروند گفت وگو می کنیم و نمی گذاریم هیچ فوتبالیستی بلاتکلیف باشد.

وی در مورد خودروهای داده شده به بازیکنان نیز، گفت: اسناد و مدارکی که از خودروها در باشگاه باشد طبق آن حرف می زنیم و عمل می کنیم اگر موضوعی که بیرون از این چارچوب باشد ما وارد آن نمی شویم. البته در این خصوص مسئولان حقوقی نیز وارد عمل شدند و مسائل را پیگیری می کنند.

رحیمی در پاسخ به سؤالی که با توجه به اینکه دایی سرمربی شماست پس چرا برخی ها به خود اجازه می دهند تا با بازیکنانی مثل لک، کیانی، وارد مذاکره شوند گفت: ۵ طبقه باشگاه است و من در آن نشسته ام. پرسپولیس دلسوزهای زیادی دارد اما من مدیرعامل باشگاه هستم و طبق لیست دایی عمل می کنم. در مذاکرات با بازیکنان یک دایی، دو رحیمی و نفر سومی نیست که بخواهد وارد عمل شود. دایی اسامی را به من می دهد و من بقیه کارها را انجام می دهم. در همین هنگام بود که یکی از خبرنگاران گفت حتماً می دانید که احکام شما هم با توجه به اینکه وزارت اقتصاد و دارایی بی اطلاع از کار وزارت ورزش است، قانونی نیست که در همین هنگام سیاسی رئیس هیأت مدیره وارد بحثشد و گفت: چه خلافی است مگر همه باشگاه ها دولتی نیستند ما آمده ایم به پرسپولیس کمک کنیم و دنبال چیز دیگر نیستیم.