دیگو سیمئونه در نشست خبری بین المللی عصر روز گذشته در روز روابط عمومی حاضر شد و در خصوص فینال لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرد. وی حضور کاستا در فینال لیگ قهرمانان را با قطعیت رد نکرد. وی اظهار داشت: تازه در شروع هفته هستیم و چند روز دیگر تا فینال باقی مانده است. فکر می کنم خیلی زود است تا قبل از چنین مسابقه مهمی کاری انجام دهیم. نیاز داریم که تمام بازیکنانمان در بهترین شرایط ممکن باشند. ما فقط نگران تیم خودمان هستیم. منتظر خواهیم بود تا ببینیم وضعیت دیگو کاستا و توران چگونه پیش می رود. در پایان هفته یک بار دیگر شرایط آنها را بررسی می کنیم و اگر دیدیم وضعیت آنها پیشرفتی نداشته، به دنبال راه چاره خواهیم بود. در عین حال منتظر خواهیم بود تا ببینیم بازیکنان مصدوم رئال مادرید(رونالدو و په په) چه شرایطی خواهند داشت.

سیمئونه ادامه داد: همه آنچه ما می خواهیم این است که بازیکنان در این چند روز باقی مانده عالی کار کنند. روی اهدافمان تمرکز کرده ایم. یکشنبه و همچنین هفته گذشته با تیاگو صحبت کرده ام. وی در اوج قرار دارد؛ قدرتمند است و برای تیم اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما ۵۰ درصد شانس قهرمانی داریم. رئال مادرید بازیکنان بهتری دارد. ما انگیزه داریم، در حالی که آنها اشتیاق زیادی برای کسب دهمین قهرمانی خود دارند. این به معنای آن نیست که ما به اندازه آنها اشتیاق نداریم. کنترل میانه میدان می تواند عامل تعیین کننده ای برای قهرمانی باشد.

سرمربی اتلتیکو مادرید اضافه کرد: وقتی بازیکنانم در نیوکمپ با نتیجه یک بر صفر از بارسلونا عقب بودند، فقط به آنها گفتم که عالی کار کرده اند و بهتر از بارسلونا بازی کرده اند؛ اگر بتوانیم یک گل بزنیم بازی با تساوی یک بر یک به پایان می رسد. این یکی از بهترین شروع های ما در هر مسابقه بود و سپس توانستیم بازی را به جایی که می خواستیم بکشانیم.

سیمئونه افزود: تنها انگیزه ای که بازیکنان نیاز دارند این است که پیراهن این باشگاه را بر تن کنند. بازی کردن برای اتلتیکومادرید به اندازه کافی انگیزه محسوب می شود. انگیزه یک مسئله درونی است و اگر نباشد، نتیجه گرفتن خیلی سخت می شود. بودن در فینال برای ما انگیزه است. باید خودمان را به دقت بازرسی کنیم و به خوبی آماده شویم. باید از فکرهایی که به ذهن مان خطور می کند، فاصله بگیریم.