سر آلکس فرگوسن در سال ۱۹۹۰ رایان گیگز را زمانی که ۱۷ سال سن داشت به باشگاه منچستریونایتد آورد. این بازیکن ولزی ۲۳ فصل در تیم منچستریونایتد بازی کرد و با انجام ۹۶۳ بازی رکورد بازی در لیگ برتر را به نام خود ثبت کرده است. او روز گذشته(دوشنبه) از فوتبال خداحافظی کرد تا به عنوان دستیار نخست لوئیس فان خال در تیم منچستریونایتد انجام وظیفه کند.

سر آلکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد در واکنش به خداحافظی رایان گیگز، گفت: گیگز سال های فوق العاده ای را در منچستر داشت. تعداد بازی هایی که او برای تیم انجام داده است، تعداد قهرمانی هایی که به دست آورده و کمکی که او به بازیکنان جوان کرده است و البته کمکی که به مربیان تیم کرده همگی نشان می دهد که او چه بازیکن بزرگی بوده است.

دیوید بکام، هم تیمی سابق رایان گیگز نیز در واکنش به خداحافظی ها فبک ولزی، گفت: گیگز بزرگ ترین بازیکنی بود که من در کنارش فوتبال بازی کردم. او نه تنها برای باشگاه منچستر، بلکه برای ورزش فوتبال تلاش زیادی کرد. همگی از حضور گیگز در منچستر خوشحال هستیم و می دانم که هواداران باشگاه تا چه اندازه به او علاقه دارند.

گری نویل، مدافع سابق منچستریونایتد که ساعت ها در کنار گیگز توپ زد نیز با تمجید از این بازیکن گفت: گیگز بازیکن بسیار بزرگی است که در طول سال ها حضور در این تیم کارهای بزرگی انجام داده است. باید به او خسته نباشید گفت. افتخاراتی که گیگز در فوتبال به دست آورد باور نکردنی است. فکر نمی کنم کسی در دنیای فوتبال پیدا شود که رکوردهای رایان گیگز را بشکند.

مایک فلان، کمک مربی سابق باشگاه منچستر نیز با تمجید از رایان گیگز، گفت: مطمئنم که او در دنیای مربیگری نیز پیشرفت خواهد کرد و به مربی بزرگی تبدیل خواهد شد.

سپ بلاتر، رییس بین المللی فوتبال(فیفا) نیز در واکنش به خداحافظی گیگز، گفت: گیگز بازیکن اسطوره ای و وفادار باشگاه منچستریونایتد است که توانست ۹۶۳ بازی برای تیم انجام دهد و به ۳۴ قهرمانی دست یابد. فراموش نکنیم که همه این بازی ها و همه این قهرمانی ها فقط با یک تیم برای او حاصل شده است.

رایان گیگز که پس از برکناری دیوید مویس به صورت موقت هدایت باشگاه منچستریونایتد را برعهده گرفت از فصل آینده به عنوان دستیار لوئیس فان خال هلندی انجام وظیفه خواهد کرد.