کلمبیا که در گروه C با تیم های ژاپن، ساحل عاج و یونان همگروه است، در اولین دیدار خود در این رقابت ها با نماینده اروپا دیدار خواهد کرد.

رادامل فالکائو، مهاجم گلزن کلمبیا که چند ماهی است به دلیل مصدومیت شدید نتوانسته به میدان برود معتقد است در جام جهانی در بهترین شرایط خود نخواهد بود، چرا که غیر ممکن است بتواند تا شروع جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل فرم مطلوب خود را به دست آورد.

رادامل فالکائو، درباره آخرین شرایط خود برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گفت: در هفته های باقی مانده تا آغاز جام جهانی نسبت به وضعیتم تصمیم گیری خواهم کرد. در چند ماه گذشته تلاش زیادی کردم تا بتوانم شرایط مطلوب خودم را به دست آورم. قرار است به همراه پزشکانم یک هفته قبل از شروع جام جهانی وضعیت نهایی زانویم را بررسی کنیم. اما بعید می دانم که بتوانم آمادگی کاملم را برای حضور در جام جهانی به دست آورم.

خوزه نستور پکرمن، سرمربی تیم ملی کلمبیا نام رادامل فالکائو را در فهرست اول این کشور برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار داد. این مربی تا دوم ژوئن فرصت دارد تا فهرست ۲۳ بازیکن خود برای حضور در جام جهانی را اعلام کند و تا آن روز باید وضعیت فالکائو بررسی شود.

فالکائو در ادامه گفت: چند روزی است که پا به توپ شده ام و به همین خاطر احساس خوبی دارم. اما هنوز نتوانسته ام تمرینات گروهی را آغاز کنم. بعید می دانم که بتوانم تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شرایط مطلوبی را به دست آورم.

مهاجم گلزن کلمبیا و تیم موناکوی فرانسه در پایان درباره شانس موفقیت تیمش در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گفت: کسی فکرش را نمی کرد که اروگوئه در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به جمع چهار تیم نهایی برسد. تیم ما امسال ترکیب خوبی دارد و من مطمئنم که می توانیم یکی از تیم های خوب جام باشیم.

کلمبیا آخرین بار در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه حضور داشت، اما نتوانست از مرحله گروهی صعود کند.