فرانسه در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر هندوراس قرار خواهد گرفت.

زین الدین زیدان، بازیکن سابق تیم ملی فرانسه معتقد است این تیم می تواند با درخشش بازیکنانی همچون فرانک ریبری و کریم بنزما عملکرد درخشانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشته باشد.

زیدان درباره تیم فعلی فرانسه گفت: فرانسه در دوره قبل عملکرد ضعیفی در جام جهانی از خود به نمایش گذاشت. آنها باید در برزیل این نتیجه را جبران کنند. تیم فرانسه در مرحله مقدماتی با تیم اسپانیا همگروه بود و طبیعی بود که اول شدن در آن گروه خیلی سخت بود، اما توانست در پلی آف نتیجه لازم را بگیرد و به جام جهانی راه یابد.

زیدان در ادامه گفت: بسیار مشتاقم که کار تیمی فرانک ریبری و کریم بنزما را در تیم ملی فرانسه ببینم. آنها این فصل در تیم های باشگاهی شان عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند و به نظر من زوج ریبری و بنزما می تواند یکی از خطرناک ترین زوج های جام جهانی باشد.

" زیزو " در ادامه به بازیکنان تیم ملی فرانسه توصیه کرد در جام جهانی هیچ حریفی را دست کم نگیرند. او ادامه داد: همه ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم های خوب و قابلی هستند. تصور این که فرانسه در گروه آسانی قرار گرفته است، ممکن است به ضرر ما تمام شود. بازی اول با هندوراس برای ما بسیار مهم است، چرا که آنها انگیزه زیادی برای موفقیت برابر فرانسه دارند. سوئیس نیز تیم خیلی خوبی است و می تواند به حریفی سخت برای فرانسه تبدیل شود. همچنین اکوادور تیمی فیزیکی است که مانند سایر تیم های آمریکای جنوبی فوتبال قدرتی را به نمایش می گذارد.

زننده دو گل فرانسه در فینال جام جهانی ۱۹۹۸ در پایان درباره ارزیابی اش از تیم های مدعی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گفت: نمی دانم چه تیمی قهرمان خواهد شد، شاید یک تیم اروپایی بتواند به فینال این رقابت ها برسد. آلمان، اسپانیا، ایتالیا، هلند، پرتغال و فرانسه تیم هایی هستند که شانس رسیدن به فینال را دارند. اما به نظرم آلمان آماده ترین تیم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خواهد بود.