ملت ایران: ستارهمدانی یکی از اعضای کادر فنی استقلال در خصوص دیدار رفت با الهلال و اتفاقاتی که در عربستان برای آبی ها افتاد می گوید: «با توجه به اذیت هایی که عربستانی ها کردند و برنامه ریزی کرده بودند تا تحت هر شرایطی بازی را ببرند قبل از هر چیز خوشحالم که این بازی سخت را بردیم.»

وی ادامه می دهد: «زمانی که به فرودگاه ریاض رسیدیم ۲ ساعت معطل مان کردند. اول به ما گفتند می خواهیم از گیت وی آی پی ردتان کنیم اما بعد از دو و نیم ساعت گفتند گیت وی آی پی خراب است و باید از گیت عادی عبور کنید در حالی که همان اول می توانستند بگویند ازاین گیت عبور کنید. برای این مساله ما بیشتر از سه ساعت معطل شدیم.»

همدانی می گوید: «از شرایط میزبانی تا خود بازی همه چیز طوری برنامه ریزی شده بود تا با اعصاب و روان ما بازی شود اما ما توانستیم با تعصب بچه ها و غیرت بازیکنان مان برنده شویم.»

مربی استقلال می گوید: «در این بازی تیم استقلال نبود که با الهلال بازی می کرد بلکه ما واقعا تیم ایران بودیم. اگر از تک تک بچه ها بپرسید این را تایید می کنند. البته باید بگویم الهلال هم تیم بزرگ و حریف سختی بود اما ما با تمام وجود در میدان ظاهر شدیم و از موقعیت هایی که داشتیم به خوبی استفاده کردیم.»

وی ادامه می دهد: «در این بازی بچه های ما واقعا روی مسابقه متمرکز شده بودند واز خط دفاع تا حمله بهترین نمایش خود را ارائه دادند. بطور مثال آرش برهانی فقط یک موقعیت صد درصد گل به دست آورد و از همان موقعیت استفاده کرد تا روند بازی را عوض کند. البته حریف هم دست و پا بسته نبود وچپ و راست خوبی داشت اما ما با برنامه و تاکتیکی که داشتیم جناحین آنها را بسته بودیم. همچنین می توانم به پنالتی که روی ایمان موسوی رخ داد اشاره کنم. جالب اینکه داور ابتدا پنالتی گرفت اما یکهو تصمیمش عوض شد.»

همدانی می گوید: «درکل خوشحالم که با این برد مردم ایران را شاد کردیم و این بازی حساس رابردیم اما ما هنوز یک نیمه بازی را برده ایم و نیمه دوم مسابقه در تهران است که اگر آن را هم ببریم صعودمان قطعی می شود.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا استقلال لیگ برتر را شل گرفته می گوید: «در لیگ برتر هر بازی ما حکم فینال دارد. الان هم اتفاقی نیفتاده وقهرمانی دست خودمان است. اگر همه بازی های مان را ببریم قهرمان خواهیم شد. ما در یک صورت قهرمان نخواهیم شد که آن هم در صورتی است که خودمان قهرمانی را تیم دیگری تقیم کنیم. ما جام حذفی را مفت از دست دادیم اما قهرمانی در لیگ برتر را به این راحتی از دست نخواهیم داد.»