ملت ایران: معمولا رسم است که تیم‌های باشگاهی به ازای کسب پیروزی یا تساوی به بازیکنان خود پاداش می دهند. این پاداش می تواند در بازی های حساس چندبرابر شود. مثلا در ایران تیمهای باشگاهی برای بردهای حساس خود مبلغی در حدود سه چهار میلیون پاداش برای بازیکنان و کادر فنی خود در نظر می گیرند.

در تعطیلات نوروز اما سپاهان رکورد پاداش برای پیروزی در یک بازی را شکست. گفته می شود مسئولان سپاهان برای برد مقابل استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی به هر بازیکن مبلغ ۲۰ میلیون تومان پاداش دادند. اگر این پاداش به ۳۰ بازیکن و کادر فنی اختصاص پیدا کرده باشد می شود مبلغی در حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای یک بازی که رکوردی خارق العاده در فوتبال ایران محسوب می شود.

البته این پاداش تنها پاداش درشت مسئولان سپاهان نبود. سپاهانی ها در آستانه سال نو در تبریز به مصاف تراکتورسازی رفتند و موفق شدند این تیم را در خانه خود شکست دهند و تا حدودی تراکتورسازی را از کورس قهرمانی خارج کنند. مسئولان سپاهان برای این برد خارج از خانه هم به هر بازیکن و هر یک از اعضای کادر فنی ۱۵ میلیون تومان پاداش دادند تا نشان دهند این پیروزی تا چه اندازه برایشان اهمیت داشت.

جمع این پاداش هم می شود مبلغی در حدود ۴۵۰ میلیون تومان. یعنی برای دو بازی سپاهانی ها مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان پاداش داده اند که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود. این در حالی است که بازیکنان سپاهان نیمی از پاداش های خود را به موسسه خیریه اهدا کردند. محرم نویدکیا از ابتدای فصل بانی این کار در سپاهان شد و به همین دلیل نیمی از پاداش های بازیکنان، یعنی مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون از طریق محرم و با تصمیم او به موسسه خیریه اختصاص پیدا کرد تا بازیکنان سپاهان در ابتدای سال نو کاری خیرخواهانه انجام داده باشند.