به گزارش ملت ایران به نقل از گل - مهدی کریمیان هافبک باتکنیک تراکتورسازی در خصوص بازی مقابل الشباب عربستان و شکست در خانه حریف می‌گوید: «در عربستان شرایط آب و هوایی برای‌مان سنگین بود اما روی هم رفته بازی بدی نبود. با این حال ما نتوانستیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و آمادگی همیشگی را نداشتیم. به نظر من می‌توانستیم از این بازی حداقل یک امتیاز بگیریم اما خدا را شکر با توجه به نتایج دیگر در رده دوم جدول باقی ماندیم. این هفته هم بازی مهمی داریم اما اگر برنده شویم با توجه به بازی‌های بعدی‌مان و شرایط گروه می‌توانیم صعود کنیم.»

از کریمیان درباره حاشیه‌های پرتعداد تراکتورسازی می‌پرسیم و این‌که حیف نیست تیمی با این پتانسیل درگیر مسائل حاشیه‌ای شود؟ وی جواب می‌دهد: «فوتبال ما و بیشتر بازیکنانش حرفه‌ای نیستند. من این مسائل را قبول دارم. حرفه‌ای نبودن فوتبال ما را می‌توان از همین مسائل فهمید. من نمی‌خواهم شخص خاصی را مثال بزنم اما خودم شنیدم که می‌گویند اگر مهدی کریمیان هم روی نیمکت بود ممکن بود حاشیه‌سازی کند که باید بگویم من در اوج و در زمانی که برای سپاهان بازی می‌کردم با بهترین آمار گل و پاس گل روی نیمکت نشستم واعتراض نکردم.»

وی ادامه می‌دهد: «ما باید یاد بگیریم در فوتبالی که مسی و اینیستا روی نیمکت می‌نشینند یا ژاوی تعویض می‌شود و اعتراضی نمی‌کند حرفه‌ای باشیم. ما که درمقابل اینها عددی نیستیم.»

کریمیان می‌گوید: «به شخصه اعتقاد دارم اگر حاشیه در تراکتور نبود و این حواشی مدیریت می‌شد با ۱۰ امتیاز اختلاف قهرمان می‌شدیم. البته نمی‌خواهم تقصیر را گردن کسی بیاندازم اما تونی به خاطر شرایطی که دارد به نوع برخورد با فوتبالیست ایرانی آشنا نیست.»

وی ادامه می‌دهد: «شاید اگر همان روز اول با بازیکن تیم ما که بازی نکرد و مصاحبه انجام داد برخورد جدی می‌شد امروز تعداد آنها از تعداد انگشتان دست و پا بیشتر نمی‌شد و تیم لطمه نمی‌خورد. باید قبول کنیم تعداد مدیران یا مربیانی که می‌توانند با این حواشی برخورد کنند در فوتبال ما کم است. در این مواقع واقعا مربیانی امثال امیر قلعه‌نویی می‌توانند به تیم کمک و حواشی را کنترل کنند.»

کریمیان می‌گوید: «مطمئن باشید اگر حواشی در تیم ما نبود قطعا قهرمان می‌شدیم هر چند نمی‌خواهم بگویم دلیل عقب افتادن‌مان همین مسائل بوده و مسائل فنی هم تاثیر داشته اما حاشیه‌ها به ما خیلی ضربه زد.»

هافبک میانی تیم تبریزی درباره شرایط تراکتورسازی و این‌که چقدر شانس قهرمانی دارند می‌گوید: «ما با شکست فولاد می‌توانیم کسب سهمیه‌مان را قطعی کنیم چه بسا که شش امتیاز بازی‌های پایانی می‌تواند ما را به قهرمانی امیدوار کند ملزم به اینکه ما هر سه بازی‌مان را ببریم اما قهرمانی دست ما نیست. شرایط ما الان درست مثل تیم ملی است که اگر فلان تیم بهمان تیم را ببرد و بهمان تیم فلان تیم را شکست دهد صعود می‌کند. ما هم چنین شرایطی داریم و احتمال قهرمانی‌مان هم وجود دارد.»