دیگو سیمئونه در نشست خبری پیش از دیدار امشب تیمش مقابل بارسلونا در هفته پایانی رقابت های لالیگا اظهار داشت: مثل همیشه که مقابل بارسلونا بازی می کنیم، احساس ما این است که در مسابقه مهمی قرار داریم. این بار هر دو تیم این فرصت را دارند که با قهرمانی به رقابت خود در لیگ پایان دهند و به همین دلیل اهمیت این مسابقه بیشتر از همیشه است.

وی ادامه داد: همیشه در پایان فصل وقتی که رقابت ها به پایان رسیده است، حرفم را می زنم. هرچیزی که در طول این مسیر بگویید ممکن است زیبا باشد اما ما فقط به بازی بعدی نگاه می کنیم. وقتی همه بای ها تمام شود، می توانیم روی این که چه فصلی داشتیم، کادر مربیگری و بازیکنان صحبت کنیم. من فقط برای امروز زندگی می کنم. مسابقه بسیار سختی در پیش داریم.

سرمربی اتلتیکو مادرید خاطرنشان کرد: این بازی خود منبع انگیزه بزرگی برای بازیکنان است. آنها سخت تلاش می کنند. ما به دنبال بهترین راه حل هستیم. امیدوارم بتوانیم این را نشان دهیم. کاری که می توانیم در زمین انجام دهیم عمل است نه حرف زدن و این برای ما نتیجه بخش است.

وی اضافه کرد: در تمام طول رقابت های لیگ نمی توانستم تصور کنم که هفت امتیاز بیشتر از رئال مادرید و ۶ امتیاز اختلاف با بارسلونا داشته باشیم اما با اینکه در هفته های اخیر سرعتشان را از دست دادند، بارسا هرگز متوقف نشد و باید به همین دلیل به تمجید از آنها پرداخت. در شرایط عادی از آنها انتظار دارید در تمام مسابقات پیروز شوند و به همین دلیل است که رقابت با رئال مادرید و بارسلونا بسیار بااهمیت است.

سیمئونه گفت: من فکر می کنم بارسلونا بدون در نظر گرفتن سیستمی که استفاده می کند یا بازیکنانی که به زمین می فرستد، خطرناک است. آنها می توانند تنوع زیادی به بازی شان بدهند و همین است که آنها را در چند دهه گذشته بسیار خطرناک کرده است. این تیم همیشه هجومی بازی می کند. ما باید بازی خوبی به نمایش بگذاریم و این را می دانیم.

وی با بیان اینکه دیگو کاستا شرایط خوبی دارد و در ترکیب اصلی قرار می گیرد، افزود: فکر نمی کنم برنده این مسابقه خیلی زود مشخص شود. انتظار دارم بارسا با قدرت شروع کند. انتظار دارم احتمالا بهترین نسخه بارسلونا را در این فصل ببینم. آنها در خانه بازی می کنند و بازیکنانی باورنکردنی دارند. مقابل بارسلونایی بازی می کنیم که قدرتمندترین ترکیبش را به میدان می فرستد. می دانیم که با چه تیمی روبرو می شویم و نقاط صعف و قوتمان را می شناسیم.

سرمربی اتلتیکو مادرید تأکید کرد: در حال حاضر هیچ کس به هفته آینده فکر نمی کند زیرا ما احترام زیادی برای بازی با بارسلونا قائل هستیم.