ملت ایران: بارسلونا در دیداری سراسر برتر توانست مایورکا را پنج بر صفر شکست دهد. غول‌های کاتالان بدون بسیاری از بازیکنان اصلی خود در این مسابقه به میدان رفتند و بازی را هم با یازده نفر نتوانستند به پایان ببرند.

سسک فابرگاس در پست شماره ۹ کاذب فوق‌العاده بود و سه گل زد و دو گل هم ساخت تا تیمش برنده شود.

بیست دقیقه طول کشید تا تیم تیتو ویلانووا مقاومت جزیره‌نشینان را در هم بشکند. فابرگاس پس از یک و دویی عالی با الکسیس سانچس دروازه آواته را باز کرد. دو دقیقه از این گل گذشته بود که شوت فابرگاس را آواته ناقص دفع کرد و الکسیس سومین گل خود در لالیگا را در برگشت به ثمر رساند.

بارسلونا در دقیقه ۳۷ گل سوم را زد. فابرگاس با یک و دویی دیگر با الکسیس صاحب موقعیت شد و آن را به گوشه دروازه فرستاد. تنها دو دقیقه بعد دوباره الکسیس گل زد. این بار پاس عالی فابرگاس به او رسید و این مهاجم شیلیایی قدر فرصت را دانست و آن را گل کرد.

بارسا گل پنجم را در ثانیه پنجاهم نیمه دوم زد. فابرگاس روی پاس آندرس اینیستا به پیش تاخت و گل زد. این اولین هت‌تریک یک بازیکن اسپانیایی برای بارسلونا از سال ۲۰۰۱ تاکنون است. هت‌تریک قبلی اسپانیایی‌ها برای بارسا را لوییس انریکه انجام داده بود.

الخاندرو آلفارو برای مایورکا یک گل زد اما داور آن را آفساید اعلام کرد.

سپس جاناتان دوس‌سانتوس، جرارد دولوفو و اریک آبیدال برای بارسا به میدان رفتند که بازگشت آبیدال پس از طی دوران نقاهت پس از پشت سر گذاشتن سرطان کبد با تشویق شدید طرفداران همراه بود. الکسیس هم که در اواسط نیمه دوم آسیب دیده بود نتوانست بازی را ادامه دهد و مجبور به ترک میدان شد، اما چون بارسا سه تعویضش را انجام داده بود بازی را ده‌نفره ادامه داد.

در مایورکا جیووانی دوس‌سانتوس تلاش می‌کرد به تیم سابقش گل بزند که موفقیتی نداشت.

در آخرین دقایق هم دولوفو موقعیت خوبی داشت که در محوطه جریمه حریف سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

بارسا به این ترتیب فاصله را با رئال به همان ۱۳ امتیاز پیشین برگرداند. مایورکا هم با توجه به برد دپورتیوو مقابل ساراگوسا در قعر جدول قرار گرفت.