ملت ایران: در شرایطی که سه‌شنبه شب گذشته در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ در ورزشگاه خانگی‌اش ۲ بر صفر یوونتوس ایتالیا را شکست داد، حاشیه‌های این دیدار گویی پایانی ندارد.

در این ارتباط تازه‌ترین حاشیه مربوط به تکرار حرف‌هایی است که فرانتس بکن باوئر فردای مسابقه در مورد «جیان لوییجی بوفون» ‌، سنگربان معروف تورینی‌ها زد.

بکن‌باوئر در‌ تازه‌ترین اظهار نظرش گفته با بیان آن حرف‌ها، نخواسته موجب ناراحتی سنگربان قدیمی تیم ایتالیایی شود. اما همچنان نظرش را در مورد این بازیکن تکرار می‌کند.

بازیکن، مربی و رئیس باشگاه سابق مونیخی‌ها گفت: ‌ اگر با بیان کلمه ‌بازنشسته در مورد بوفون باعثناراحتی‌اش شدم، پوزش می‌خواهم. چنین قصدی نداشتم اما من هنوز هم سرحرفم هستم و می‌گویم روی گل اول و حتی گل دوم بایرن، او به جای این که اقدام به دفع توپ کند، باید آن را مهار می‌کرد.

*تمسخر اسطوره ژرمن‌ها

این اظهار نظر جدید در حالی از سوی اسطوره ژرمن‌ها عنوان شد که روز چهارشنبه وی با لحنی تمسخر‌آمیز گفته بود: آلابا از فاصله ۱۲۰ متری شوت زد و بوفون مثل از کار افتاده‌ها عمل می‌کرد.

حرف مربی تیم ملی آلمان در جام جهانی ۱۹۹۰ باعثخشم و ناراحتی فراوان هواداران «بانوی پیر»(یوونتوس) شد. این عده در سایت‌های هوادارای علیه چهره بزرگ فوتبال آلمان و یکی از فوق‌ ستاره‌های تاریخ فوتبال جهان موضع‌گیری تندی کردند.

در این میان بزرگان ایتالیا نیز از این حرف بکن‌باوئر انتقاد کردند. حتی «جیان‌لوکا ویالی» ‌ گفت: بکن‌باوئر با این حرف‌ در مورد بوفون خیلی غلو کرد.

در این حال سنگربان «تورینی‌ها» سعی کرد واکنش نشان ندهد. او اظهار داشت: ‌ هیچ حرفی ندارم که علیه این حرف‌ها بکن باوئر بزنم. باید ساکت بمانم و تا بازی برگشت همه چیز را تحمل کنم.

*عملکرد بوفون یکی از دلایل شکست

در دیدار سه‌شنبه شب گذشته که در حضور ۶۶ هزار تماشاگر در ورزشگاه خانگی مونیخی‌ها انجام گرفت، هنوز چند ثانیه از بازی نگذشته بود که دیوید آلابا، بازیکن اتریشی بایرن از فاصله زیاد و با شوتی سهمگین دروازه دروازه‌بان ۳۵ ساله را گشود. در دقیقه ۶۳ نیز توماس مولر گل دوم را برای سرخ‌پوشان به ثمر رساند.

پس از بازی برخی از کارشناسان از عملکرد بوفون انتقاد کرده و به عنوان یکی از دلایل باخت معرفی کردند.

دیدار برگشت دو تیم چهارشنبه شب در شهر تورین انجام خواهد شد.