ملت ایران: علی دایی که امروز پیروزی مقابل ذوب‌آهن را در دقایق تلف‌شده از دست داد، نشست مطبوعاتی بعد از بازی را با تبریک سال نو و تسلیت به مهدی مهدوی‌کیا آغاز کرد. دایی که از اعتراض‌های بی‌پایانش به داوری خسته بود جواب خبرنگاران را بدین صورت داد:

روند بازی در دو نیمه؟در مورد بازی هم باید بگویم بازی سختی داشتیم. هر دو تیم به دنبال گرفتن سه امتیاز بودند ما در نیمه اول خوب نبودیم و ۱۵-۱۰ دقیقه ابتدایی ذوب آهن بهتر ظاهر شد. در نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار داشتیم اما متاسفانه در دقایق پایانی روی اشتباه بازیکنمان به راحتی سه امتیاز را از دست دادینم البته بازیکنانم زحمت زیادی کشیدند و به آنها خسته نباشید می‌گویم به هر حال فوتبال است و امیدوارم در آینده جبران کنیم.

اوضاع راه آهن بعد از تعطیلات لیگ؟مطمئنا ما برای رسیدن به تیم‌های صدر تلاش نمی‌کنیم دنبال این هستیم جایگاه خود را در جدول بهتر کنیم. تمام سعی خود را می‌کنیم تا بتوانیم یکی دو پله در جدول صعود کنیم. به نظرم بازیکنانم در این فصل کار بزرگی انجام دادند فکر کنم یکی از تیم‌هایی بودیم که خوب نتیجه گرفتیم. در سه بازی آینده تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا در جدول یکی دو پله صعود کنیم.

شکایت فرهاد کاظمی از زمین ورزشگاه راه‌آهن؟هر کس نظر خود را می‌دهد به نظرم در مملکت ما یکی از بهترین زمین‌ها را داریم در خیلی از شهرستان‌ها این زمین‌ها را نمی‌بینیم عقیده خود را گفته اگر زمین بهتر بود طبیعتا به نفع ما بود زیرا درصد مالکیت ما بیشتر بود و می‌توانستیم روان‌تر و بهتر بازی کنیم. شرایط فوتبال در کشور ما از نظر سخت افزاری مشکل دارد اما این زمین یکی از بهترین زمین‌هاست که حالا مربی حریف اینگونه می‌گوید.

دلیل اعتراض به داوری؟دیگر در مورد داوری خیلی صحبت کردیم به جایی نمی‌رسد در این شرایط حساس که تیم‌های بالا و پایین جدول در تلاش و تکاپو هستند باید عدالت حفظ شود. داور در این دیدار بر اساس قانون سوت نزد. امید عالیشاه را از وسط نصف کردند اما داور از این صحنه به راحتی گذشت دفاع ما را عین آب خوردن زدند اما داور خطایی نگرفت بیشتر نمی‌توانم در این باره صحبت کنم فکر کنم ضربه‌ای که به عالیشاه زدند در تکواندو و کشتی بود سه پوئن می‌گرفت اما داور به راحتی از آن گذشت مثل آب خوردن.

صحبت با داور چهارم؟نیمه دوم جلوی چشمان من بدون توپ بازیکنانم را زدند اما داور کاری نکرد متاسفانه در هفته‌های پایانی دقت نمی‌شود باید صلابت خود را نشان دهیم. داور چهارم معتقد بود حق با من است اما زمانی که من اعتراض کردم می‌گوید داور نزدیک صحنه است متاسفانه این موارد در فوتبال ما عادی شده و زیاد نمی‌شود درباره آنها صحبت کرد.

از دو بازیکنی که نیم‌فصل از پرسپولیس خریدید راضی هستید؟سامان آقازمانی به دلیل مصدومیت نتوانست در لیست ما قرار بگیرد خود بازی‌ها تمام این مسائل را نشان می‌دهد و اینکه ما از چه بازیکنانی راضی هستیم بیشتر نمی‌توانم صحبت کنم زمانی که بازیکن جزو ۱۱ نفر اصلی قرار نمی‌گیرد و نمی‌تواند به ما کمک کند همه چیز را نشان می‌دهد.

اما این دو بازیکن زمانی که در پرسپولیس بودند مدعی بودند باید در ترکیب ثابت قرار بگیرند؟بازیکن هیچ زمانی نمی‌تواند درباره این مسائل صحت کند کسانی که این ادعاها را دارد همیشه خودشان را خراب می‌کند پس سرمربی در تیم چه کاره است مربی در تیم تصمیم می‌گیرد آماده‌ترین بازیکن را به میدان بفرستد. بازیکن نباید هیچ موقع به خود اجازه بدهد در مورد این مسائل صحبت کند و زمانی که فرصت به او داده شد خود را نشان دهد با صحبت کردن نمی‌تواند در ترکیب تیم قرار گرفت حداقل در تیم من اینگونه است. بازیکن با ادا و اطوار به جایی نمی‌رسد.

تغییرات در خط حمله راه‌آهن؟ما در خط حمله بازیکنان خوبی داریم که با یکدیگر رقابت می‌کنند و هرکسی بهتر عملکرد داشته باشد به میدان فرستاده می‌شود همه زحمت خودر ا می‌کشند اما ما تصمیم می‌گیریم چه بازیکنی به میدان برود.