به گزارش ملت ایران به نقل از گل - سرالکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، با ستایش از فیل جونز، این بازیکن جوان را یک استعداد باورنکردنی توصیف کرد.

شیاطین سرخ در سال ۲۰۱۱ این مدافع جوان را با انتقالی ۱۶.۵ میلیون پوندی از بلکبرن به خدمت گرفتند و فرگوسن در این مدت از او در سه پست مختلف، مرکز خط دفاعی، دفاعی کناری و هافبک دفاعی، استفاده کرد. سرمربی اسکاتلندی معتقد است که جونز می تواند در هر پستی بهترین بازی ها را ارائه بدهد.

فرگوسن در گفتگو با اینساید یونایتد گفت: " جونز بازیکن فوق العاده ست؛ استعداد او باورنکردنی است. بهترین پست برای او مرکز خط دفاعی است اما او می تواند در هر پستی بازی کند. فکر می کنم حتی می توان از او به عنوان سنتر فوروارد استفاده کرد.

او از آن دست بازیکنانی است که در فوتبال هر کاری می تواند می کند. او کاملا فوتبال را درک می کند. او در دفاعی راست؟ بی نظیر است. در هافبک دفاعی؟ هیچ مشکلی ندارد. مرکز خط دفاعی؟ عالی است.

او یک بازیکن غیرمعمول است که می تواند در هر پستی بازی کند. ما تاکنون بازیکنی مانند او نداشتیم که بتواند در همه پست ها در چنین سطحی بازی کند. بازیکنی که بیش از همه شبیه اوست، برایان مک کلر است. "