نعیم سعداوی در مورد وضعیت فولاد خوزستان قبل از دیدار مقابل السد قطر گفت: شرایط خوبی داریم و در چند روز اخیر تمرینات مناسبی را برگزار کردیم. با توجه به دیدار رفت مقابل السد قطر و مسابقه پایانی این تیم در رقابت های امیر قطر کاملا از حریفان شناخت داریم.

وی افزود: باتوجه به میزبانی در اهواز و حضور هواداران در این مسابقه با آمادگی کامل به مصاف حریفمان می رویم و به جز غیبت آرش افشین و غلامرضا رضایی دغدغه دیگری نداریم.

مربی فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا هدف تیمش در دیدار برگشت این است که در ابتدا گلی را دریافت نکنند اظهار داشت: السد تیم بسیار خوبی است و بدون شک آنها با سیستم متفاوتی نسبت به دیدار رفت در میدان حاضر می شوند. السد با توجه به نتیجه تساوی بدون گل در دیدار رفت با تجمع مقابل محوطه جریمه خودی و نیم نگاهی به ضد حملات و استفاده از ضربات ایستگاهی در میدان حضور پیدا می کند. باید هوشیار باشیم و در ابتدا تلاش کنیم دروازه ما باز نشود و سپس از موقعیت هایی که می سازیم بهترین استفاده را کنیم. در دیدار رفت موقعیت های زیادی خلق کردیم ولی متاسفانه از آنها استفاده نکردیم.

سعداوی در مورد اینکه آیا تیمش می تواند به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد، عنوان کرد: با توجه به اینکه تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم باید تلاش کنیم تا با کسب نتیجه مجوز حضور در مرحله بعد را به دست بیاوریم. آن وقت زمان داریم تا شهریور ماه تیم را تقویت کنیم و در ادامه حضور موفق تری در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سه بازیکن اصلی فولاد خوزستان در دیدار مقابل الفتح عربستان غایب بودند، عنوان کرد: خوشبختانه در آن مسابقه توانستیم به پیروزی برسیم تیم ما هماهنگی خوبی دارد و با حمایت هواداران با وجود غیبت آرش افشین و غلامرضا رضایی می توانیم به پیروزی برسیم. امیدوارم در جریان مسابقه اتفاق پیش بینی نشده ای رخ ندهد و بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

سعداوی در ادامه تاکید کرد: قبل از دیدار رفت مقابل السد قطر حواشی ای به وجود آمد که برخی می خواستند با این کار در روند موفقیت آمیز فولاد خوزستان خلل ایجاد کنند. انتظار ما این است که همه دست به دست هم دهند و به نماینده ایران کمک کنند تا فولاد خوزستان بتواند نتیجه خوبی در ادامه مسابقات کسب کند.

وی در پایان یادآور شد: جا دارد گله مندی خود را از عدم حضور بازیکنان بیشتری از فولاد خوزستان در تیم ملی اعلام کنم با وجود اینکه فولاد خوزستان با شایستگی قهرمان شد و در لیگ قهرمانان آسیا با کمترین گل خورده و دومین تیم از لحاظ امتیازی و میانگین گل زده به عنوان تنها نماینده ایران در این مسابقات به مرحله یک هشتم نهایی رسید تنها دو بازیکن در تیم ملی دارد. ما می توانستیم به عنوان تیم قهرمان نماینده بیشتری در تیم ملی داشته باشیم البته انتخاب بازیکنان بستگی به سلیقه سرمربی دارد اما بدون شک بازیکنان بیشتری از تیم ما برای حضور در تیم ملی شایستگی داشتند.