هفته سی و هشتم و پایانی لیگ برتر انگلیس در حالی با انجام ۱۰ دیدار به طور همزمان از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد که دو تیم منچستر سیتی و لیورپول در بالای جدول برای قهرمانی رقابت می کردند و در انتهای جدول نیز سقوط تیم های کاردیف و فولام قطعی شده بود و سقوط نوریچ نیز تقریبا قطعی بود چرا که این تیم با ۳۳ امتیاز در رده هجدهم قرار داشت و تیم هفدهم یعنی وست بروومویچ نیز ۳۶ امتیازی بود و تفاضل گل بسیار بالاتر از نوریچ داشت و تنها یک اتفاق خارق العاده نیاز بود تا نوریچ بتواند در لیگ برتر ماندنی شود که این اتفاق نیز رخ نداد.

در حساس ترین دیدار تیم صدرنشین منچستر سیتی در حالی پذیرای وستهام بود که برای قهرمانی در این رقابت ها تنها به یک تساوی نیاز داشت.

این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود منچستر سیتی به پایان رسید.

نصری در دقیقه ۳۹ و کمپانی ۴۹ برای آبی های منچستر در این مسابقه گلزنی کردند.

در دیدار حساس دیگر لیورپول رده دومی با نیم نگاهی به بازی شاگردان پیگرینی و امید به شکست سیتی در دیدار پایانی، در ورزشگاه خانگی خود آنفیلد پذیرای نیوکاسل بودند.

این مسابقه در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود لیورپول خاتمه یافت.

اسکرتل در دقیقه ۲۰(گل به خودی)، نیوکاسل را یک بر صفر پیش انداخت تا نیمه نخست با همین نتیجه خاتمه یابد.

اما در نیمه دوم و در دقیقه ۶۳ دانیل اگر بازی را مساوی کرد و دو دقیقه بعد و در دقیقه ۶۵ استوریج گل دوم لیورپول را به ثمر رساند. هر دو گل با پاس های کاپیتان این تیم استیون جرارد به ثمر رسید.

همچنین در دقیقه ۶۶ شولا آمئوبی با دریافت کارت زرد دوم و پائولو بومت دقیقه ۸۷ با کارت قرمز مستقیم از زمین مسابقه اخراج شدند.

در دیدار دیگر تیم سقوط کرده فولام که اشکان دژاگه ملی پوش کشورمان را در اختیار دارد در آخرین مسابقه خود پذیرای کریستال پالاس بود که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

گایل در دقایق ۲۸ و ۸۴ برای کریستال پالاس گلزنی کرد و وودرا در دقیقه ۶۱ و کریس دیوید دقیقه ۹۱ برای فولام گلزنی کردند.

اشکان دژاگه در این مسابقه در ترکیب ثابت تیمش قرار نداشت و در دقیقه ۴۸ به جای ژروتیچ وارد زمین شد و ۴۲ دقیقه برای تیمش بازی کرد.

در سایر دیدارها نتایج زیر به دست آمد:

کاردیف سیتی ۱ چلسی ۲

هال سیتی ۰ اورتون ۲

نوریچ سیتی ۰ آرسنال ۲

ساوتهمپتون ۱ منچستریونایتد ۱

ساندرلند ۱ سوانسی سیتی ۳

تاتنهام ۳ استون ویلا ۰

وست برومویچ ۱ استوک سیتی ۲

در پایان این رقابت ها و با انجام بازی های هفته پایانی، تیم فوتبال منچستر سیتی با ۸۶ امتیاز برای چهارمین بار عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر انگلیس را کسب کرد، لیورپول با ۸۴ امتیاز دوم شد و چلسی نیز با ۸۰ امتیاز عنوان سوم را کسب کرد تا هر سه این تیم ها سهمیه صعود مستقیم به رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را کسب کنند و آرسنال نیز با ۷۹ امتیاز چهارم شد تا به پلی آف لیگ قهرمانان صعود کند، همچنین اورتون نیز با ۷۲ امتیاز پنجم شد تا به لیگ اروپا در فصل بعد صعود کند.

لیورپول نیز همچنان در حسرت نوزدهمین قهرمانی ماند. این تیم از سال ۱۹۹۰ که برای هجدهمین بار قهرمان شده بود، پس از ۲۴ سال هنوز موفق به کسب این جام نشده و این حسرت ۲۵ ساله شد.

در پایان جدول نیز تیم های کاردیف سیتی، فولام و نوریچ سیتی به دسته اول انگلیس سقوط کردند.