شاهرخ بیانی در مورد رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل اظهار داشت: تیم های خوبی در جام جهانی حاضر هستند به همین دلیل آرزو می کنم آبرومندانه این رقابت ها را به پایان برسانیم. باید دوندگی و قدرت بدنی بالایی داشته باشیم چون تیم ها به این راحتی ها در جام جهانی امتیاز از دست نمی دهند. اینکه یک سری آدم ها نشسته اند و ادعا می کنند که نیجریه را می بریم و از بوسنی مساوی می گیریم خیلی منطقی نیست. ما باید در برزیل ۹۰ دقیقه بدویم چون ما از نظر دوندگی مقابل تیم های اروپایی و آمریکایی ضعیف تر هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در برزیل شانسی برای صعود به مرحله بعد نداریم، ادامه داد: اصلا نباید به صعود فکر کنیم. اگر صعود کنیم که کار بسیار بزرگی انجام داده ایم اما باید بیشتر به این فکر باشیم که در برزیل از حیثیت فوتبال مان دفاع کنیم و آبرومندانه بازی ها را به پایان برسانیم و خدای ناکرده اینطور نباشد مثل عربستان ۱۰ گل بخوریم. به هر حال بازی کردن با این بازیکنان سخت است چون اصلا بازی تدارکاتی خوبی نداشته اند. در این مدت فقط باید تلاش شود که بدن های اینها آماده شود که فکر می کنم نظر کی روش هم همین باشد. اگر حرف از صعود بزنیم فقط توقعات بالا رفته است.

آنالیزور باشگاه استقلال نیجریه را به مراتب حریف سخت تری برای ایران دانست و گفت: این تیم از نظر قدرت بدنی و سرعت شرایط خوبی دارد و برای ما سخت تر از بوسنی است.

بیانی با انتقاد از کی روش مبنی به خاطر درگیری با باشگاه ها به خاطر ندادن بازیکن به تیم ملی، خاطرنشان کرد: الان کدوم تیم اروپایی و غیر اروپایی که بازیکنان ما را در اختیار دارند، بازیکن شان را به تیم ملی داده اند که کی روش از باشگاه های داخلی توقع دارد بازیکن به تیم ملی بدهند؟ مگر نکونام و دژاگه به تمرین آمده اند؟ دنیا به این حرف ها می خندند. قانونا باشگاه ها باید دو روز قبل از مسابقه بازیکن به تیم ملی بدهند. در چنین شرایطی چرا اصلا اردوی آفریقای جنوبی برگزار شد. این همه هزینه فقط برای چند بازیکن؟ مگر قرار بود بروند آفریقای جنوبی که باغ وحش تماشا کنند؟! با تیمی که کامل نبود می شد چه کاری انجام داد؟

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال گفت: مربی تیم ملی باید از خدایش باشد که بازیکنانش با حضور در مسابقات باشگاهی در شرایط بازی قرار بگیرند. مگر سال گذشته با استفاده از خط دفاع استقلال، تیم ملی به جام جهانی نرفت؟ در کشورهای دیگر مثل اسپانیا، هفته ای دو بازی سنگین انجام می دهند. همین حرف ها پدر تیم ما و تیم های دیگر را درآورد، بازیکن دائم باید مواظب بود که آسیب نبیند و یا زودتر به تمرین تیم ملی برود. این دوگانگی ها به ما ضربه زد. به نظر من حرف هایی که کی روش می زند، بهانه است. ما که در فوتبال هستیم به این حرف ها می خندیم.

بیانی با اشاره به جدیدترین اظهارنظر رحمتی، تصریح کرد: حرف های او را که شنیدم، اشکم درآمد. با این بچه بازی کردند، هر چه به او گفتند، چشم گفته است. آخر هم معلوم نشد کی روش مقصر بوده و یا فدراسیون، اما من می دانم نخواستند که رحمتی در این رقابت ها بازی کند. خیلی از بازیکنان زمانی تصمیم می گیرند استراحت کنند، او قتل که نکرده است. حالا عده ای اطلاعات غلط داده اند، وقتی او می خواهد نامه مورد نظر را امضا کند، دیگر این بحثها چیست؟ او نصف تیم است، دوران بازی ما هم همین طور بود، عابدزاده در مسابقات جام باشگاه های آسیا که قهرمان شدیم ستون تیم مان بود، یا در مسابقات تیم ملی، همیشه یک وزنه بود. گلر در بازی ها خیلی می تواند تاثیرگذار باشد. با همه این شرایط امیدوارم تیم ملی با نتایجی آبرومندانه و ارائه بازی های خوب، جام جهانی را پشت سر بگذارد.