اینتر در هفته سی و هفتم رقابت های سری A شب با شکوهی را پشت سر گذاشت و با نتیجه چهار بر یک لاتزیو را در هم کوبید.

این دیدار برای یک بازیکن حال و هوای خاصی داشت و آن خاویر زانتی، مدافع آرژانتینی اینتر بود که پس از ۱۹ سال حضور در این تیم کفش هایش را آویخت و برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

زانتی ۴۱ ساله در گفت وگویی که با شبکه " اسکای اسپورت " ایتالیا داشت، درباره احساس خود از خداحافظی پس از ۱۹ سال حضورش در چلسی سخن گفت. او سخنان خود را این گونه آغاز کرد: با اینتر در این شب از خوشحالی گریه کردم. شب فراموش نشدنی بود. عشق و علاقه هواداران اینتر به خود را نمی توانم فراموش کنم. آنها برای من سنگ تمام گذاشتند. اینتر را عاشقانه دوست دارم.

او افزود: سال های خوبی را با پیراهن اینتر پشت سر گذاشتم. از این که کاپیتان این تیم بزرگ بودم بسیار خوشحال هستم و به خود می بالم. هواداران اینتر تا ابد در قلب من خواهند ماند، چرا که لحظات حساسی را با آنها پشت سر گذاشتم. همواره از این که با پیراهن اینتر بازی کرده ام به خود می بالم و احساس افتخار می کنم.

زانتی ادامه داد: هدف من در سال گذشته رهایی از آسیب دیدگی طولانی مدتم بود. تصمیم خداحافظی بسیار سخت بود. به این نتیجه رسیدم که دیگر نمی توانم برای اینتر موثر باشم به همین خاطر تصمیم به خداحافظی گرفتم. من از لحاظ بدنی و روانی در شرایط خوبی نبودم. چاره ای جز خداحافظی نداشتم، چرا که من اینتر را دوست دارم و برای موفقیت این تیم هر کاری می کنم.