تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی با تیم های پرتغال، آمریکا و غنا همگروه است. ژرمن ها با هدایت یوآخیم لوو، از شانس های اصلی قهرمانی به شمار می آیند.

مسوت اوزیل، ستاره تیم ملی فوتبال آلمان معتقد است که این تیم قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به دست خواهد آورد. به گزارش ایسنا، اوزیل در گفت و گویی که با خبرگزاری " DPA " آلمان داشت، گفت: برای دوم شدن به برزیل نمی رویم. هدف ما تنها قهرمانی است. تا الان هیچ تیم اروپایی نتوانسته است در آمریکای جنوبی جام قهرمانی را بالای سر ببرد. ما می خواهیم این رکورد را بشکنیم و در برزیل به قهرمانی برسیم. البته باید اعتراف کنم که کار بسیار سختی پیش رو داریم، ولی اگر خوش شانس باشیم می توانیم به قهرمانی برسیم.

اوزیل شش هفته ای است که به خاطر آسیب دیدگی به میدان نرفته است. با این حال یوآخیم لوو او در فهرست نهایی ژرمن ها برای حضور در برزیل قرار داد. اوزیل گفت: از این که سرمربی تیم به من اعتماد کرد بسیار خوشحالم. تمام تلاش خود را می کنم تا هر چه زودتر به مرز آمادگی کامل برسم و بتوانم انتظارات مربی و مردم کشورم را برآورده کنم.

تیم ملی فوتبال آلمان در نخستین دیدار خود باید به مصاف پرتغال برود؛ تیمی که کریستیانو رونالدو، بهترین بازیکن فوتبال جهان را در اختیار دارد. اوزیل معتقد است که باید او و هم تیمی هایش در تمام بازی ها با تمرکز کامل به میدان برود و هیچ حریفی را دست کم نگیرند. او گفت: هدف ما قهرمانی است. برای رسیدن به این هدف نهایت تلاش خود را خواهیم کرد. به خوبی می دانیم برای پیروز شدن باید تا آخرین لحظه بجنگیم، چرا که تیم های ضعیف تر گاهی اوقات برابر تیم های قوی تر شگفتی ساز ظاهر می شوند. ما باید تا آخرین ثانیه تمرکز داشته باشیم.