به گزارش ملت ایران به نقل از گل - فیروز کریمی بعد از شکست ۲ بر یک برابر پرسپولیس به محض این‌که به نشست خبری رسید گفت: «ما پیروز شدیم و کسب سه امتیاز این دیدار برای ما خیلی مهم بود و با این سه امتیاز امیدوار شدیم!» همین اظهار نظر عجیب تکلیف اولین سوال را از سرمربی شوخ‌طبع پیکان مشخص کرد:

چطور شما برنده شدید در حالی که باخته‌اید؟! با سازمان لیگ صحبت کردیم تا گل هایی که کاملی مفرد به خودمان می‌زند از این به بعد به سود ما حساب شود. با سازمان لیگ به توافق رسیدیم و بنابراین ما پیروز بازی هستیم!

نتایج فاجعه‌بار در نیم‌فصل دوم؟ اعتقاد دارم وقتی هر مربی که جانشین مربی قبلی می‌شود نباید گذشته را فراموش کرد. هفته ۲۴ به پیکان آمدم و نیم فصل را از دست داده بودیم و نمی‌توانستم بازیکنی هم به تیم اضافه کنم. با همان نفرات باید کارمان را ادامه می‌دادیم و بازیکن خارجی هم رفت. با همین موجودی تلاش کردیم و زحماتمان را هم کشیدیم اما محاسبات گاهی اوقات درست درنمی‌آید.

روند پیکان بعد از گل اول؟ تلاش کردیم اگر نمی‌توانیم نتیجه بگیریم بازی زیبایی ارایه کنیم و دیدید که وقت کشی نکردیم و می‌خواستیم بازی زیبایی ارایه بدهیم. بعد از گل اول می‌توانستیم دو سه گل دیگر به پرسپولیس بزنیم و اگر مهاجمان ما خوب عمل می‌کردند می‌توانستند گلزنی کنند یا مدافع حریف را اخراج کنند.

سقوط پیکان؟ فوتبال زمانی خوب است که مهاجم با دروازه‌بان حریف تک به تک شود. یا اینکه تاکتیکی دیگر بیاوریم که مدافعان حریف کنار بروند و مهاجمان ما در موقعیت تک به تک قرار بگیرند که با عصای حضرت موسی این کار شدنی است. تلاش می‌کنیم بازی های آبرومندی انجام بدهیم و با توجه به حذف ۴.۵ تیم از لیگ برتر محکوم به سقوط هستیم ولی باید شرافتمندانه بازی کنیم و بازی ‌های ما در خاطره ها بماند.

خط دفاعی متزلزل پیکان؟ تیم بسته شده و نمی‌توانستیم بازیکن دیگری اضافه کنیم. دو مدافع وسط خوب در پیکان داریم و می‌توانستیم از آنها به جای مدافعانی که سن و سال بالا دارند استفاده کنیم چون در صورت اشتباه آنها دیگر مشکلی برای تیم ایجاد نمی‌شد. سه مدافع داریم و هر هفته از بالا تا پایین بدنشان دچار مشکل می‌شود و هر هفته یک بازیکن دیگر را به عقب می‌آوریم زیرا با دو دفاع نمی‌توان فوتبال بازی کرد. از شانس بدمان علی کریمی هم به بازی امروز رسید و بازی تاثیرگذاری انجام داد.

چرا از امید پیکان مدافع نمی‌آورید؟ متاسفانه یک جای خالی در فهرست ما باقی نمانده که بتوانیم بازیکن نوجوان، نونهال، نوزاد یا نطفه را در فهرست تیم قرار بدهیم!

صحنه گل پرسپولیس؟ جلال کاملی مفرد تلاش زیادی کرد تا توپی که به بیرون می‌رفت را وارد دروازه‌مان کند و باید از او تشکر کرد. از طرف ملکیان به من تکلیف شد در پیکان باشم و دوست نداشتم بعد از دو سال و نیم در لیگ برتر با این شرایط باشم.

تعویض‌های پیکان؟ مهدی‌زاده دستش را گرفته بود و گفت خونریزی دارد. به دستش نگاه کردم که دیدم آنقدر دستش را فشار داد تا یک قطره خون آمد و بعد با خوردن بطری آب حواسم را پرت کرد و دستش را گاز گرفت و خون آمد. به همین دلیل رضا طاهری را ناچار به جای او آوردیم.