علیرضا مرزبان در خصوص انتخابش به عنوان سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد، گفت: ما همان فلسفه ای را تعقیب می کنیم که مجموعه پدیده تعیین می کند و می خواهیم فوتبالی با کیفیت که از نظر اخلاقی هم رتبه بالایی دارد، ارائه دهیم و کارنامه قبولی نه تنها در بعد ورزشی بلکه در زمینه اخلاقی هم بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال که باشگاه پدیده در لیگ برتر چهاردهم چه هدفی را دنبال می کند، افزود: پاسخ این سوال بستگی به این دارد که ما چه بازیکنانی را به خدمت بگیریم و قطعا بعد از در اختیار گرفتن بازیکنان می توانیم هدف گذاری کنیم.

سرمربی جدید تیم فوتبال پدیده مشهد در مورد انتخاب دستیارانش در این تیم ادامه داد: علی نظرزاده و مجتبی سرآسیابی که از سال قبل با ما در پدیده بودند در کادر جدید هم حضور دارند. مجید نوروزی، محمد بابایی و سعید عزیزیان هم در کادر فنی ما قرار دارند. البته گزینه های خارجی ما هم همان آبرام ژیک و توماس هسلر هستند. قصد داریم یک مربی بومی هم از مشهد در کادر فنی خودمان داشته باشیم تا برای فوتبال مشهد تاریخ ساز شویم. همچنین قصد داریم از جوانانی که در مشهد و استان خراسان کیفیت لازم را برای حضور در لیگ برتر دارند استفاده کنیم تا به زجری که فوتبال مشهد در این چند سال می کشید، پایان دهیم.

مرزبان در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه استان خراسان و شهر مشهد چند سالی در لیگ برتر نماینده نداشت و حالا با حضور پدیده انتظارات از این تیم زیاد است، خاطرنشان کرد: بحثما هم همیشه همین است تا بتوانیم اول از همه قلب مردم را به دست بیاوریم و فوتبال انسان دوستانه ای را به علاقمندان به فوتبال معرفی کنیم. ما نباید به مجموعه پدیده فقط به عنوان یک کارگاه اقتصادی نگاه کنیم چرا که برای مسئولان این شرکت بعد انسانی هم مهم است. همانطور که پدیده باعثشده صدها خانواده از کنار آن ارتزاق روزی کنند و بیکاری کم شود. حضور در رتبه های بالای جدول برای ما در رده دوم اهمیت قرار دارد و مهم ترین بحثما مسائل انسانی است.

وی درباره اینکه با میثاقیان هم درباره قبول سرمربیگری پدیده مشهد صحبت کرده یا خیر، اظهار داشت: حتما با اکبر میثاقیان صحبت می کنم چرا که او بزرگ تیم است و با این تیم قهرمان لیگ دسته اول ایران شده و برای من دوست خوبی به حساب می آید. میثاقیان یک مربی باکلاس است.

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد در پایان در مورد اینکه نخستین تجربه سرمربیگری اش را چگونه پشت سر خواهد گذاشت، گفت: من در فوتبال آلمان هم در تیم های زیادی سرمربی بودم و فقط یک سال در بوندس لیگا B به عنوان دستیار فعالیت کردم و در فوتبال ایران هم هر کجا که مسئولیت داشتم نقش من پررنگ بوده است. این را هم باید بگویم که افتخار می کنم برای اولین بار در فوتبال ایران سرمربی گری ام را از مشهد، پایتخت معنوی ایران و در جوار امام رضا(ع) آغاز می کنم.