اصغر حاجیلو در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی از سوی وزارت ورزش و جوانان برای عضویت او در هیات مدیره جدید باشگاه استقلال شده است، اظهار کرد: به خدا قسم از این موضوع هیچ اطلاعی ندارم و تاکنون هیچ پیشنهادی از سوی وزارت ورزش در این موضوع به من نشده است. البته عضویت در هیات مدیره باشگاه استقلال برای هر استقلالی یک افتخار است و از آنجا که این باشگاه ۲۰ میلیون هوادار دارد، برای من افتخاری است که اگر بتوانم به باشگاه استقلال کمکی داشته باشم.
رییس آکادمی باشگاه استقلال افزود: به نظر من فرقی نمی کند چه افرادی در هیات مدیره قرار گیرند و وظیفه همه پیشکسوتان است که از آنها حمایت کنند و علیه آنها موضعی نگیرند؛ چرا که این برای باشگاه استقلال و جایگاهش مناسب نیست. امیدوارم هرچه زودتر تکلیف باشگاه استقلال روشن شود تا تیم خوبی برای فصل آینده لیگ برتر بسته شود تا بتواند دل هواداران را شاد کند؛ چرا که با این وضعیت همه تیم ها در حال حاضر به دنبال یارگیری برای فصل بعد هستند اما استقلال هنوز تکلیفش مشخص نیست که با کدام مربی یا بازیکن می خواهد در فصل بعد پای به رقابت های فوتبال بگذارد.

وی با بیان این که امیر قلعه نویی هم اینک اوضاع روانی مناسبی بابت مشکلات استقلال ندارد، گفت: من چند بار با هر چهار خط تلفن قلعه نویی تماس گرفتم اما دو گوشی او خاموش بود و دو خط دیگر را نیز جواب نداد در حالی که تاکنون سابقه نداشت که قلعه نویی جواب تلفن من را ندهد اما در تماسی که با یکی از دوستان نزدیک او داشتم، به من گفت امیر کاملا به هم ریخته و از آنجا که وضعیت تیم مشخص نیست، دستش کاملا بسته است و نمی داند که با چه کسی باید صحبت کند و همین بلاتکلیفی استقلال و قلعه نویی سبب شده اوضاع روانی او به هم بریزد چرا که او به عنوان یک استقلالی تمام عیار نگران این باشگاه برای فصل آینده است. در حال حاضر حدود ۶۰ درصد بازیکنان فصل قبل استقلال قراردادشان تمام شده و این برای تیمی که می خواهد برای قهرمانی در فصل آینده به میدان برود، خطرناک است.

حاجیلو خاطرنشان کرد: با شناختی که از وزیر ورزش، سجادی و خادم دارم مطمئن هستم آنها یک هیات مدیره قوی و کارآمد و همچنین یک اسپانسر خوب برای استقلال انتخاب خواهند کرد اما امیدوارم این موضوع هرچه زودتر اتفاق بیفتد.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که آیا ماندن قلعه نویی در استقلال موافق هست، گفت: حتی زمانی که قلعه نویی در تراکتورسازی و سپاهان بود گفتم بعد از مرحوم حجازی تنها او می تواند استقلال را در بهترین شرایط نگه دارد که خیلی ها از حرف من ناراحت شدند اما من نه سرپرست و نه کمک او هستم. اما اعتقاد دارم قلعه نویی می تواند تمام حاشیه های تیم را جمع کند. او یک کارنامه عالی در لیگ برتر دارد و در حال حاضر نیز بسیار پخته تر شده و همان طور که پارسال در رقابت های آسیایی نتایج خوبی کسب کرد، فکر می کنم بهترین گزینه برای مربی گری استقلال باشد.

حاجیلو درباره ماندن یا رفتن فتح الله زاده نیز گفت: من دوست دارم فتح الله زاده نیز به عنوان یک مدیر باتجربه در استقلال بماند اما در این قضیه وزارت ورزش تصمیم نهایی را می گیرد. آنها می خواهند همانطور که درباره پرسپولیس عمل کردند به استقلال نیز یک شوک و روح تازه ای وارد کنند. مطمئنا آنها نیز از عملکرد فتح الله زاده در طول این چند سال آگاهند و می دانند چه خدماتی به استقلال کرده است. به نظر من او کارنامه درخشانی در باشگاه داشته؛ هر چند مسائل حاشیه ای در حال حاضر گریبانگیر استقلال شده است که امیدوارم همه افراد در مورد یکدیگر خوب حرف زده و دست به قضاوت زودهنگام نزنند. پیشکسوتان استقلال باید به مدیران این باشگاه احترام بگذارند تا وضعیت و جایگاه استقلال با این گونه صحبت ها متزلزل نشود.

مدیر آکادمی باشگاه استقلال با بیان اینکه صحبتی خارج از موضوعات باشگاه استقلال دارد، گفت: از وزیر محترم ورزش می خواهم علی کریمی را به تیم ملی بازگرداند؛ چرا که وجود او در تیم ملی می تواند یک برند و همچنین روحیه برای تمامی بازیکنان تیم ملی در جام جهانی باشد. کفاشیان هیچ زوری ندارد و نمی تواند در این باره به کی روش فشاری وارد کند. به نظر من امثال کریمی برای ما یک سرمایه هستند و حتی از کی روش نیز برای تیم ملی ما مهم تر است. دیگر بازیکنان مانند رحمتی، عقیلی و صادقیان نیز از استعدادهای ناب این فوتبال هستند و باید از آن ها در جام جهانی استفاده شود.

حاجیلو افزود: کی روش ملیت پرتغالی دارد و بعد از جام جهانی به خانه خود می رود. او نمی تواند در مورد سرمایه های فوتبال ما این گونه تصمیم بگیرد و خیلی سریع آنها را از تیم ملی حذف کند. کی روش در لجبازی افتاده و به منافع ملی ما فکر نمی کند در صورتی که تیم ملی متعلق به همه مردم است.