لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا پس از پایان دوران مصدومیت خود نتوانسته در تیم بارسلونا درخشش فصل قبل خود را تکرار کند. نمایش مسی در تیم خراردو مارتینو باعثشده تا چند تیم بزرگ فوتبال اروپا از جمله بایرن مونیخ و منچسترسیتی تمایل خودشان را برای جذب این ستاره آرژانتینی اعلام کنند. با این وجود باشگاه بارسلونا کماکان در فکر تمدید قرارداد بازیکن ارزشمند خود است اما لیونل مسی برای تمدید قرارداد خواسته های نسبتا عجیبی از مسئولان باشگاه بارسلونا داشته است.

به گزارش روزنامه AS اسپانیا، خورخه مسی، پدر و مدیر برنامه های لیونل مسی روز گذشته(سه شنبه) با نمایندگان باشگاه بارسلونا برای تمدید قرارداد پسرش با این تیم به مذاکره نشست.

قرارداد فعلی مسی با بارسلونا در سال ۲۰۱۸ به پایان می رسد و باشگاه بارسلونا قصد دارد این زمان را تمدید کند. همچنین رقم فسخ قرارداد لیونل مسی ۲۵۰ میلیون یورو خواهد بود و این به این معناست که هر باشگاهی که می خواهد در این سال ها لیونل مسی را جذب کند باید ۲۵۰ میلیون یورو به باشگاه بارسلونا بپردازد.

از جمله انتظارات لیونل مسی برای تمدید قرارداد با بارسلونا که از سوی پدرش عنوان شد، خرید سرخیو آگرو هم تیمی مسی در تیم ملی آرژانتین و بازیکن فعلی منچسترسیتی است. همچنین دیگر خواسته لیونل مسی تمدید قرارداد بارسلونا با پینتو، دروازه بان خود است. پینتو در حال حاضر ۳۸ سال سن دارد و دوست صمیمی لیونل مسی در بارسلونا است.

باشگاه بارسلونا همچنین اعلام کرد قصد دارد با حقوق سالانه این بازیکن را افزایش دهد، اما مسی باید مقداری از مبلغ قراردادهای تجاری خود را به باشگاه بارسلونا اختصاص دهد.