تونی اولیویرا، در صفحه شخصی خود در فیس بوک از رفتار مدیران تراکتورسازی به شدت گلایه کرد. در متن نامه تونی اولیویرا آمده است: " هواداران عزیز می خواهم درباره شایعات و دروغ هایی که در چند روز گذشته درباره من منتشر شده است توضیحاتی را ارائه دهم. افراد و رسانه هایی که اطراف باشگاه تراکتورسازی فعالیت می کنند هر چیزی که می خواهند درباره من می نویسند. آنها دروغ می نویسند و هر چیزی می نویسند که بگویند تونی دوست ندارد به تبریز باز گردد. اما مشخص است که چه کسی نمی خواهد من به تبریز باز گردم. آنها همه کار می کنند تا به مردم بگویند که این تونی بود که نمی خواهد به تبریز باز گردد. من بارها به آنها گفته ام که شرایط من چگونه است. اما آنان هیچ وقت به شرایطم توجهی نکردند. مسئولان باشگاه تراکتورسازی باید بدانند که من به کشوری آمده ام که خیلی از خانه ام دور است. فوتبال تنها راه درآمد من از زندگی است و تنها شغل من محسوب می شود. می خواهم به شما بگویم که از وقتی به تبریز آمده ام به فکر فصل بعد هم بودم اما باشگاه هیچ اعتنایی به این موضوع نکرده است. من این ایمیلی را که در زیر می آید را به رییس باشگاه تراکتورسازی فرستادم و درباره شرایطم با او صحبت کردم. دوست دارم این ایمیل را در اختیار شما قرار دهم.

رییس باشگاه تراکتورسازی من نامه شما در تاریخ چهار می ۲۰۱۴ را دریافت کردم. بر خلاف آن چیزی که در ایمیلتان بیان کردید من در ایمیل قبلی ام در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۴ پاسخ شما را دادم. در واقع این شما بودید که پاسخی به ایمیل من ندادید. همان طور که می دانید درباره دو بار حضورم در باشگاه تراکتورسازی دو بار قرارداد امضا کرده ایم. هر دو قرارداد به طور یک طرفه از طرف باشگاه لغو شد و باشگاه در هر دو قرارداد به طور کامل با من تسویه نکرده و به من بدهکار است. من در طول فصل همیشه اعلام کرده ام که حاضرم برای امضای قرارداد جدید با باشگاه تراکتورسازی به پای میز مذاکره بنشینم. موضوع این است با توجه به این که پاسخی از طرف شما دریافت نکردم و این که موضع مالی شما مشخص نیست، شما به طور غیر مستقیم مذاکرات من با باشگاه را به انتها رساندید. علاوه بر این با نهایت صداقت با توجه به آنچه در این دو ایمیل فرستاده شد به نظر می رسد شما در حال تلاش بیهوده برای این هستید که نشان دهید من مایل به حضور در تراکتورسازی نیستم و نمی خواهید برای فصل آینده سرمربی باشگاه باشم.

همان طور که در ایمیل قبلی ام نوشتم و در جلسه ای که با هم داشتیم(گفتم) شما باید ابتدا بدهی تان را با من پرداخت کنید و سپس برای مذاکره به صحبت بپردازیم. می توانیم خیلی راحت درباره حضورم در باشگاه تراکتورسازی مذاکره کنیم. با توجه به رابطه عمیقی که من با باشگاه تراکتورسازی دارم و نتایجی که در این مدت کسب کرده ام این موضوع خیلی سخت به نظر نمی رسد.

با احترام تونی اولیویرا "