حسین عبدی که به عضویت کمیته فنی باشگاه پرسپولیس درآمده است درباره این کمیته گفت: دیشب(دوشنبه) به من اطلاع دادند که چنین کمیته ای تشکیل شده و هنوز جلسه ای برگزار نکرده ایم. امیدوارم بتوانیم به پرسپولیس کمک کنیم تا از این حال و هوایی که دارد بیرون بیاید و به جایگاه حقیقی اش برسد.
وی در ادامه گفت: کمیته فنی بیشترین کمکی که می تواند به تیم کند در انتخاب بازیکنان پیش از فصل است. نوع نگاه و دیدگاه باشگاه و فلسفه ای که بر اساس آن باشگاه شکل گرفته است از سوی کمیته هدایت و کنترل می شود. کمیته مستقیما وارد کار نمی شود اما تمام روند فنی تیم را کنترل می کند تا با تعاملی که بین همه ارکان باشگاه وجود دارد به راهکارهای مناسبی دست پیدا کند.

عبدی درباره نگرانی هواداران از دخالت احتمالی کمیته فنی در کار کادر فنی تیم به ایسنا گفت: همیشه اعتقاد داشته ام که دخالت و کمک فاصله ای به باریکی یک تار مو دارند. هر کسی که کار خود را درست انجام دهد کمک می کند، ولی اگر بحثدخالت در میان باشد تشنج ایجاد می شود.

کاپیتان سال های نه چندان دور پرسپولیس درباره ترکیب کمیته فنی این باشگاه نیز گفت: به جز من سایر اعضا هم فنی هستند و هم با تجربه. فکر می کنم حضور آنها به پرسپولیس کمک زیادی می کند تا هم از نظر فنی و هم وزن مدیریتی بالا برود. تیمی پشت تیم دیگر تشکیل شده تا به پرسپولیس کمک کند.

عبدی در ادامه اظهار کرد: اگر به فصل گذشته بازگردیم می بینیم که استرس های زیادی به پرسپولیس وارد شد. دو فصل قبل پرسپولیس وضعیت خوبی نداشت و در شروع فصل پیش تبلیغات زیادی مطرح شد و گفته شد که پول فراوانی وجود دارد و این مساله حساسیت بقیه تیم ها را برانگیخت. در ادامه فصل هم عدم پرداخت ها مشکل ساز شد تا این که در میانه های فصل به اوج خود رسید.

وی افزود: دگرگونی هایی که الان شاهدش هستیم باید بتواند حساسیت ها را کم کند و راهکارهای مناسبی برای تیم پیدا کند.

عبدی درباره هیات مدیره جدید باشگاه پرسپولیس نیز گفت: نمی شود که کار هیچ مدیری را پیش از این که کارش شروع شود بررسی کرد. عملکرد افرادی که تازه روی کار آمده اند باید هر چند ماه به چند ماه زیر ذره بین گذاشته شود تا با ارزیابی کاملی درباره اش دست پیدا کنیم.

حمید استیلی، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفته است که دوست دارد کار فنی انجام دهد. حسین عبدی هم جزو چند ده نفری در دنیا است که مدرک حرفه ای مربیگری از انگلیس دریافت کرده است.

عبدی درباره علاقه اش برای کار فنی گفت: نگرش من و تمام مربیان حرفه ای در این است که کار فنی انجام دهند اما این اتفاق هر جایی نباید رخ دهد. همچنین شرح وظایف افراد مشخص است و هر سرمربی می تواند کادر فنی خود را انتخاب کند.

عضو جدید کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در پایان پیش بینی اش از وضعیت پرسپولیس در فصل آینده را این گونه بیان کرد: امیدوارم هر کسی بار مسئولیت خود را که سنگین هم هست به دوش بکشد تا پرسپولیس به جایگاه واقعی اش باز گردد.