برزیل میزبان بیستمین دوره جام جهانی در ماه های گذشته با مشکلات زیادی روبه رو بوده است. علاوه بر شرایط ورزشگاه ها، اعتراض های مردم به برگزاری جام جهانی در برزیل و هزینه بالای آن مشکل دیگری را برای کشور میزبان ایجاد کرده است.

پله، ستاره سابق تیم ملی برزیل از هواداران فوتبال این کشور خواست دست از اعتراض بردارند و تیم ملی شان را حمایت کنند.
پله در گفت وگو با شبکه CNN گفت: مردم برزیل حق دارند برای داشتن امکانات و شرایط اجتماعی بهتر و اعتراض به فساد سیاسی تظاهرات کنند اما بازیکنان مسئول این مشکلات نیستند. جام جهانی رویداد بزرگی است و مردم برزیل باید از حضور تیم ملی کشورشان حمایت کنند. فوتبالیست های برزیلی همیشه چهره خوبی از کشور ما به مردم جهان نشان دادند و باید مورد حمایت قرار گیرند. امیدوارم که در جام جهانی شاهد " هو " شدن بازیکنان برزیلی نباشیم.

پله درباره تیم های مدعی در جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: فوتبال همیشه مانند یک جعبه شگفتی است و در هر بازی امکان شگفتی سازی وجود دارد. تیم های اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا و آلمان تیم های خوبی هستند که در کنار برزیل از مدعیان قهرمانی در جام جهانی محسوب میَ شوند اما به نظرم برزیل همچنان زیباترین فوتبال را در جهان ارائه می دهد و بهترین تیم جهان است. امیدوارم برزیل بتواند در جام جهانی ۲۰۱۴ ششمین قهرمانی در جام جهانی را به دست آورد.

برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ در گروه نخست این رقابت ها با تیم های کرواسی، مکزیک و کامرون همگروه است.