ملت ایران: بیسنته لیزارازو، اسطوره سابق تیم ملی فرانسه به انتقاد از دیوید بکام، ستاره انگلیسی پاری سن ژرمن پرداخته است. او معتقد است که تصمیم دیوید بکام برای سفر به چین آن هم چند روز قبل از برگزاری بازی حساس این تیم فرانسوی مقابل بارسلونا در دور رفت مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا، رفتاری غیر حرفه ای بوده.

بکام که به عنوان سفیر فوتبال چین فعالیت می کند، در طول برگزاری وقفه بازیهای ملی به اسیای دور سفر کرد و لیزارازو معتقد است که بکام می توانست به جای انجام این سفر خودش را برای بازی با بارسلونا آماده می کرد.

لیزارازو در صحبت هایی به تی. اف. وان گفت: «من متاسفم ولی سفر به چین برای رشد فوتبال این کشور، آن هم ۱۰ روز قبل از برگزاری مهمترین بازی فصل پاری سن ژرمن، کار و رفتار مناسبی نیست. هر تیم دیگری بود، به هیچ یک از بازیکنانش اجازه نمی داد که چنین سفری بروند. این رفتاری غیر حرفه ای است.»

لیزارازو ادامه داد: «بحثاین است که ایا بکام یک ابراز تجاری است یا یک فوتبالیست حرفه ای؟ اگر او یک محصول تجاری است، این خیلی خوب است چون در سرتاسر دنیا در مورد پاری سن ژرمن صحبت می شود ولی نمی دانم که اگر او یک فوتبالیست است، اوضاع چطور خواهد بود.»

بکام که در بازار نقل و انتقالات زمستانی به پاری سن ژرمن پیوست، از آن زمان تاکنون ۵ بازی رسمی برای این تیم انجام داده.