نعیم سعداوی اظهار کرد: طرح این موضوع حاشیه است و هدف از حاشیه سازی نیز ضربه زدن به تیم فولاد است. برای خیلی ها سخت، طاقت فرسا و غیر قابل تحمل است و نمی توانند شاهد این باشند که یک تیم شهرستانی با این شرایط با اقتدار به قهرمانی رسیده است.

وی ادامه داد: در هر صورت تحمل این موضوع برای خیلی ها سنگین و گران تمام شده است و با توجه به این که این موضوع یک حاشیه است، ما در قالب مربی وظیفه داریم که از نظر فنی تمرکزمان را روی مجموعه تیم بگذاریم. بازی بسیار حساسی مقابل السد قطر پیش رو داریم و تمام تمرکز، تلاش و تفکرمان باید متوجه دو بازی پیش رو با السد باشد.

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان همچنین گفت: آنهایی که این حاشیه را ایجاد کرده و به آن دامن زده اند، باید بدانند در هر زمینه ای مراجع ذیصلاحی وجود دارد که پیگیر این موضوع و بررسی آن هست اما آنچه محرز است، این که در مملکتی زندگی می کنیم که فکر نمی کنم یک جوان به راحتی بتواند به طور مثال یک کارت جعلی پایان خدمت بگیرد و بازی کند و با گرفتن پاسپورت هم بارها به صورت متعدد به خارج از کشور برود.

وی عنوان کرد: خیلی علاقمند نیستیم به این موضوعات بپردازیم یا پاسخگوی آن باشیم. به هر حال آن افرادی که به این حاشیه ها دامن می زنند و هدف شان هم کاملا مشخص است، خودشان هم باید این موضوع را پیگیری کنند و ببینند اصلا چنین موضوعاتی هست یا خیر. آنها از جعلی بودن کارت ساسان انصاری نام برده اند؛ در حالی که او سال گذشته پدر خود را از دست داد و به خاطر تحت تکلف بودن، کارت معافی خود را دریافت کرد که کار قانونی ای هم بوده است.

سعداوی بیان کرد: با توجه به این که در حال حاضر شرایط امتیازدهی برای سهمیه مسابقات آسیایی سال آینده دچار تغییراتی شده است، اگر موفق شویم از این مرحله لیگ قهرمانان آسیا هم صعود کنیم، این موضوع امتیازات بیشتری را متوجه فوتبال ایران می کند و الان همه باید به فولاد که تنها نماینده ایران است، کمک کنند، نه این که حاشیه ای ایجاد کنند و به آن دامن بزنند. فکر می کنم این موضوعات خیلی شایسته نیست و کمکی به فوتبال ایران نمی کند.

وی در پاسخ به این سوال که شایعاتی مبنی بر تلاش پرسپولیس برای گرفتن جام قهرمانی از فولاد و کمک به سپاهان برای کسب سهمیه در رسانه ها مطرح شده، نظر شما در این خصوص چیست، خاطرنشان کرد: به هر حال در ارتباط با این موضوع قوانین به صورت شفاف وجود دارد. آنها آمده اند یک نظریه حاشیه ای را مطرح کرده اند و با این که هیچ چیزی را ثابت نکرده اند، در خصوص تبعات آن مانور می دهند. به نظرم آنها باید اول این موضوع مطرح شده را ثابت کنند، سپس دنبال گرفتن جام باشند.

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان افزود: اصلا باور این موضوع که یک تیم شهرستانی با حداقل بودجه و بدون داشتن بازیکنان ستاره چنین نتایجی را در لیگ ایران به دست آورد و اکنون هم با اقتدار در لیگ قهرمانان آسیا کار می کند، سخت است. این موضوع مانند خاری در چشم خیلی هاست و نمی توانند آن را تحمل کنند و سعی می کنند از هر موضوعی سوءاستفاده و حاشیه ایجاد کنند ولی ما حواس مان هست و متوجه این موضوعات هستیم و سعی می کنیم شرایط بدی را که مسایل حاشیه ای می خواهند در تیم ما ایجاد کنند، کنترل کنیم و تمرکزمان را روی کار اصلی مان بگذاریم.

سعداوی گفت: آنهایی که این موضوعات را مطرح کرده اند، به نوعی می خواهند فولاد را وارد مسایل حاشیه ای کنند. دهکردی یکی از بی حاشیه ترین مدیران عامل باشگاه های کشور است و کارش را فوتبالی دنبال می کند، آنها می خواهند دهکردی را هم به هر نحوی وارد حاشیه کنند ولی مطمئنا نمی توانند خیلی در این جریانات موفق باشند.

وی در ادامه درباره شرایط فولاد پیش از مصاف با السد قطر عنوان کرد: خوشبختانه آمادگی تیم مان خوب است و شناخت خوبی هم از حریف داریم. ملی پوشان تیم مان هم از اردوی تیم ملی برگشتند.

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد: تیم السد تیم خیلی خوبی است و از بازیکنان خوبی هم بهره می برد ولی ما هم از نظر هماهنگی در جایگاه مناسبی قرار گرفته و امیدواریم که مشکل خاصی پیش نیاید تا دست پر برگردیم و نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برای این بازی هدف، انگیزه و برنامه داریم و امیدواریم که دست پر برگردیم. با توجه به این که تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم، تمام تلاشمان را می کنیم تا از دو بازی پیش رو با السد قطر سرافراز خارج شویم و در نهایت به مرحله بعد صعود کنیم.