نایمخن در هفته پایانی لیگ هلند با درخشش مهاجم ایرانی خود برابر آژاکس به تساوی ۲ بر ۲ رسید تا به رقابت های پلی آف لیگ هلند برسد.
روزنامه تلگراف چاپ هلند با تمجید از بازی علیرضا جهانبخش نوشت: او بی شک ستاره هفته پایانی لیگ بود. معجزه ای که جهانبخش در بازی با آژاکس از خود نشان داد، آنقدر غیر قابل تصور بود که می توان از عنوان کتاب رولد دال(نویسنده انگلیسی) برای آن استفاده کرد.

وقتی علیرضا جهانبخش ۲۰ ساله از شهر کوچک جیرنده در شمال ایران به فوتبال هلند منتقل شد، کمتر کسی فکر می کرد این بازیکن باارزش در همان فصل نخست به ستاره تیمش تبدیل شود. او متولد شهر کوچک جیرنده رودبار است که ۲ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت دارد. او اکنون می تواند قهرمان تیم خود در هلند باشد. شنبه شب این اتفاق در ورزشگاه آره نای آژاکس رخ داد؛ جایی که توانست ۲ گل با ارزش برای تیمش به ثمر برساند تا نایمخن به حضور در لیگ هلند امیدوار باشد. اکنون شاید یانسن سرمربی نایمخن بیش از پیش به خود افتخار کند که توانست چنین تعویض طلایی انجام دهد.

جهانبخش تمام اتفاقات شنبه شب را باور نکردنی توصیف کرد. تیم او ۲ بار از آژاکس عقب افتاد اما هر دو بار با درخشش جهانبخش به بازی برگشت تا این دیدار با تساوی ۲ بر ۲ به پایان برسد. او پس از پایان مسابقه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: شب بسیار رویایی را پشت سر گذاشتم. اگر شکست می خوردیم و سقوط می کردیم خیلی ناراحت می شدم. خوشحالم که گل هایم کمک کرد تا تیم به پلی آف برسد. پس از پایان مسابقه جو بسیار خوبی در رختکن ما وجود داشت. خیلی از بازیکنان ما گریه می کردند و نمی توانستند این اتفاق را باور کنند. تیم ما ۲۰ سال است که به دسته پایین تر سقوط نکرده است و به هیچ وجه دوست نداشتیم که سقوط کند. اکنون کمی آسوده خاطر هستیم. پس از مسابقه تمام هم تیمی هایم نزد من آمدند و به من تبریک گفتند. خصوصا مدافع ما " جفری " که به اشتباه دروازه خودمان را باز کرد. او بی اندازه از گل من خوشحال بود.

جهانبخش درباره این که آیا سرمربی تیم ایران بازی های او را در نایمخن دنبال می کند یا خیر، گفت: سرمربی تیم بازی همه بازیکنان تیم را دنبال می کند و فکر می کنم این دو گلی که برابر آژاکس به ثمر رساندم، باعثخواهد شد تا جایگاهم در تیم ملی بهتر شود.

جام جهانی ۲۰۱۴ تابستان سال جاری در برزیل برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران در گروه F این رقابت ها باید با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی وهرزگوین دیدار خواهد کرد. علیرضا جهانبخش این شانس را دارد با درخششی که در لیگ هلند داشته است، یکی از بازیکنان ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ باشد. البته اردوی تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۱۴ از ۱۳ مه در اتریش آغاز خواهد شد اما علیرضا جهانبخش نمی تواند از روز نخست اردو همراه تیم ملی ایران باشد؛ چرا که باید نایمخن را در دیدارهای پلی آف همراهی کند و به همین خاطر جهانبخش به احتمال زیاد چند روز دیرتر به اردوی تیم ملی ایران منتقل خواهد شد.

نایمخن پنج شنبه هفته جاری در دیدار رفت مرحله ی پلی آف لیگ هلند برابر اسپارتا روتردام بازی خواهد داشت در صورتی که یاران جهانبخش بتواند اسپارتا روتردام را شکست دهند باید در یک دیدار دیگر نیز به میدان بروند.